Hiddink wordt bondscoach van Turkije

Laatste update:  17 februari 2010 15:15 info

AMSTERDAM - Guus Hiddink wordt de nieuwe bondscoach van Turkije. Zijn zaakwaarnemer Cees van Nieuwenhuizen heeft dit woensdag laten weten.

AFP

De 63-jarige Hiddink treedt per 1 augustus in dienst van de Turkse voetbalbond. Hij tekent een contract voor twee jaar met een optie voor nog twee jaar.

Omdat Hiddink pas na het wereldkampioenschap in Zuid-Afrika aan de slag gaat in Turkije, blijft de optie om in juni met een ander land naar het WK te gaan open. ''Daar zijn we nog druk doende mee'', aldus Van Nieuwenhuizen.

''Maar daar is nog geen zekerheid over.'' Onder meer Nigeria, Noord-Korea en Ivoorkust zouden graag met Hiddink naar de wereldtitelstrijd willen.

Hiddink besloot onlangs zijn contract met Rusland niet te verlengen. Hij werkte er sinds 2006 en haalde ten koste van Nederland de halve finales van het EK in 2008, maar slaagde er niet in het land naar het WK te leiden. Er kwam direct veel interesse los voor Hiddink.

Oktober

Volgens Van Nieuwenhuizen zit de Turkse bond al sinds oktober vorig jaar achter de Nederlandse trainer aan. ''Toen hebben we al een eerste gesprek gehad. Toen Rusland zich niet plaatste voor het WK stonden ze meteen weer op het antwoordapparaat. De aanhouder wint dus.''

Volgens Van Nieuwenhuizen kijkt Hiddink er erg naar uit om in Turkije aan de slag te gaan. Hij heeft in het seizoen 1990-1991 al een jaar gewerkt bij het Turkse club Fenerbahçe. ''Hij heeft goede ervaringen in het land. De passie spreekt hem erg aan. Als daar gevoetbald wordt, staat het land in brand.''

Advocaat

Hiddink wordt binnenkort door de Turkse bond in Istanbul gepresenteerd. Hij zal de Turken naar het EK van 2012 in Oekraïne en Polen moeten loodsen. In de groepswedstrijden stuit hij daarbij op België onder Dick Advocaat, Duitsland, Oostenrijk, Kazachstan en Azerbeidzjan.

De voormalige Turkse aanvoerder Oğuz Çetin wordt assistent van Hiddink. Daarnaast maakte de Turkse bond bekend dat Hiddink nog een Nederlandse assistent meeneemt. De Varssevelder volgt bij de Turken Fatih Terim op, die vorig jaar vertrok na de mislukte kwalificatie voor het WK.

Hiddink was eerder bondscoach van Zuid-Korea, Australië en Nederland. Op clubniveau was hij als hoofdtrainer onder meer actief bij PSV, Fenerbahçe, Valencia, Real Madrid, Real Betis en Chelsea.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder