Arrestatiebevel Floyd Landis wegens 'hacken'

Laatste update:  15 februari 2010 19:53 info

PARIJS - Wielrenner Floyd Landis wordt beschuldigd van 'hacken'. De Amerikaan zou in september 2006 een computer met dopinggegevens van het Franse antidopinglaboratorium hebben gekraakt.

1308

Dat zei Pierre Bordry, hoofd van het Franse antidopingbureau, maandag.

De Franse rechter Thomas Cassuto van het hooggerechtshof in Nanterre heeft wegens het vergrijp een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Landis.

De Amerikaan won in 2006 de Ronde van Frankrijk, maar die zege werd hem wegens doping ontnomen. Hij testte positief voor testosteron.

Landis baarde dat jaar opzien met zijn prestaties in de Tour. Hij werd in een zware bergetappe volledig naar huis gereden om een dag later in een bijna nog zwaardere rit op te leven en iedereen op grote afstand te zetten. Na de Tour kwam zijn positieve test naar buiten.

Strijd

De Amerikaan ontkende zijn dopegebruik en vocht een lange strijd om zijn onschuld aan te tonen, maar hij ving steeds bot en verloor uiteindelijk ook bij het hof van sportarbitrage (CAS).

Het gevolg was een schorsing van twee jaar en het kwijtraken van de eindzege in de Ronde van Frankrijk. De nummer twee van dat jaar, Oscar Pereiro Sio, werd later uitgeroepen tot winnaar van de Tour in 2006.

In zijn drang om te bewijzen dat zijn positieve plas was te wijten aan fouten in het Franse antidopinglab, ging Landis ver.

Ingebroken

''Het lijkt erop dat hij heeft ingebroken in ons computersysteem. Hij wilde bewijzen dat het lab fout was. Hij toonde veel documenten die hij had verkregen door te hacken bij diverse sportinstanties'', wist Bordry.

Het Franse antidopingbureau kwam in september meteen in actie nadat het de 'hacker' had ontdekt. Het zette de Franse justitie aan het werk om de dader te vinden.

Volgens Bordry heeft rechter Cassuto Landis gedagvaard, maar gaf de 34-jarige Amerikaan, die niet meer actief is als wielrenner, geen gehoor. ''Vandaar nu het internationale arrestatiebevel.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder