Ajax heeft Lodeiro binnen
AMSTERDAM - Ajax heeft de strijd om Nicolás Lodeiro gewonnen. De middenvelder van Nacional tekent een contract van 2,5 jaar bij de huidige nummer drie van de eredivisie.
Foto: AFP
"We zijn blij dat we hem er binnenkort bij hebben", stelde trainer Martin Jol.
"De komende competitieduels met AZ en Feyenoord komen nog te vroeg voor hem. Hopelijk kunnen we daarna van hem genieten."
De 20-jarige voetballer stond ook in de belangstelling van AZ en enkele Italiaanse clubs. De kampioen uit Alkmaar had 3,5 miljoen euro over voor de landgenoot van Ajax-spits Luis Suarez. Nacional meldt dat Ajax 4 miljoen euro overmaakt.
De club heeft ook bedongen dat het geld krijgt als Ajax Lodeiro ooit verkoopt. Nacional ontvangt dan naar eigen zeggen 15 procent van de transfersom.
Overtuigd
Jol benadrukt dat Suarez een belangrijke rol in de komst van Lodeiro heeft gehad. "Luis heeft hem inderdaad overtuigd om voor Ajax te kiezen", stelde de trainer.
"We wilden hem eigenlijk pas voor volgend seizoen halen, maar we waren hem bijna helemaal kwijt. AZ is een bemiddelde club. Luis heeft Lodeiro inderdaad gebeld."
Lodeiro is inzetbaar als linkermiddenvelder en als schaduwspits. De middenvelder debuteerde vorig jaar in de nationale ploeg van Uruguay en heeft een goede kans dat hij komende zomer op het WK in Zuid-Afrika mag uitkomen.
Van der Vaart
Trainer Martin Jol van Ajax is al langer op zoek naar een spelmaker. Hij probeerde eerder dit seizoen al vergeefs Rafael van der Vaart naar Amsterdam te halen.
"We hebben niet iemand in de selectie die al jaren goed als "nummer tien" voetbalt", verklaarde Jol die eerder Siem de Jong en Ismaïl Aissati op die positie de kans gaf. De hoofdtrainer van Ajax gunde afgelopen zondag tijdens de uitwedstrijd tegen NAC (1-1) de zeventienjarige Christian Eriksen een basisplaats achter de centrumspits.
555
Ajax speelt zondag met 555 op de borst, om de slachtoffers van de aardbeving in Haïti te ondersteunen. Het sponsorloze AZ heeft zich ook gecommitteerd aan de actie.

Startpagina