rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Mulder mag naar Winterspelen

Uitgegeven: 18 januari 2010 09:00
Laatst gewijzigd: 18 januari 2010 14:25

HOOGLAND - Schaatser Ronald Mulder kan alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen. Schaatsbond KNSB heeft Mulder, die het afgelopen weekeinde vierde werd bij het WK sprint, voorgedragen bij sportkoepel NOCNSF.

Mulder was als derde geëindigd op de 500 meter bij het olympisch kwalificatietoernooi maar de KNSB gaf er de voorkeur aan via een aanwijsplaats een extra specialist op de 5000 meter mee te nemen voor de ploegenachtervolging.

Dat bleek volgens de regels van de internationale schaatsbond ISU niet mogelijk.

Mulder is de negende mannelijke schaatser die zeker is van Vancouver. ''We hebben nu een tweede man op de 500 meter en daar zijn we blij mee, zeker na Ronalds vierde plaats bij het WK sprint in Obihiro'', aldus Arie Koops, directeur sport van de KNSB.

Tegenstrijdig

Bij de coach van Mulder, Johan de Wit, heersten tegenstrijdige gevoelens. Natuurlijk is de Noord-Hollander blij dat zijn pupil eindelijk toestemming krijgt om te starten bij 'Vancouver', maar aan de andere kant baalt hij ook van de langdurige onzekerheid.

Omdat Mulder wekenlang aan het lijntje werd gehouden, besloot de sprinter vanuit Obihiro - waar afgelopen weekeinde het WK sprint werd gehouden - terug naar Nederland te reizen.

''Als hij dit eerder had geweten, was hij meteen doorgegaan naar Canada'', vertelde De Wit. ''Nu krijgt hij te maken met een dubbele jetlag.''

Blundertje

De Wit heeft zich de afgelopen tijd ook verbaasd over het feit dat de schaatsbond niet wist hoe ze de ISU-regels moesten interpreteren.

Het reglement is namelijk al in 2008 opgesteld. De nationale bonden hadden daarom voldoende tijd om helderheid te krijgen.

''Ik vind dat de schaatsbond toch wel nalatig is geweest'', stelde De Wit. ''Zo'n grote bond, met zo'n grote sponsor en zoveel mensen in dienst. Ik vind dit toch wel een blundertje.''

Fax

De KNSB was naar eigen zeggen al vanaf oktober bezig om duidelijkheid te krijgen over het reglement.

Eind december ontving de schaatsbond een fax van de ISU waarin werd vermeld dat een lid van de achtervolgingsploeg in Vancouver in elk geval op een individuele afstand moet hebben geschaatst.

Vaag

De Nederlanders wilden daarop weten of alle ontsnappingsclausules inderdaad waren dichtgetimmerd, maar daarop gaf de ISU vervolgens weer vage antwoorden.

Bij het WK sprint in Japan maakten de ISU-officials pas klip en klaar dat een schaatser niet alleen aan de achtervolging mag meedoen, waardoor de KNSB weinig anders kon doen dan Mulder naar Vancouver af te vaardigen.

© ANP

Overig nieuws

'Net kleuters'

FC Knudde

Column

Waarom heeft niemand binnen Ajax de komst van Ogararu en Wielaert voorkomen? Van der Wiel en Alderweireld zaten er toch aan te komen?

Lees verder

Crashed Ice

In Canada staat komend weekeinde de finale van de meest extreme schaatswedstrijd ter wereld op het programma.

Lees verder

De Zijlijn

Heeft Mourinho het alweer gezien bij Inter? Waarom veegt Dzsudzsak de vloer aan met Huub Stevens? Voor welke ophef zorgt Armstrong?

Lees verder