Vinokoerov hoopt op eerste Giro

Laatste update:  13 december 2009 12:58 info

PISA - De Kazachstaanse wielrenner Aleksander Vinokoerov wil volgend jaar starten in de Ronde van Italië, die begint in Amsterdam. De renner van Astana, die dit jaar terugkeerde in het peloton, nam nog nooit deel aan de Giro.

Foto:  Infostrada Sports

''Ik wil me tijdens de Giro voor 100 procent geven en dan hoop ik op een uitverkiezing voor de Tour'', zei Vinokoerov zondag bij een persconferentie van Astana in Pisa.

De nu 36-jarige Vinokoerov werd in 2007 tijdens de Ronde van Frankrijk betrapt op doping. Hij werd daarom voor een jaar geschorst, waarop Vinokoerov direct zijn carrière beëindigde.

De Kazak, winnaar van de Ronde van Spanje in 2006, keerde vorig jaar terug op dat besluit. Vinokoerov wil volgend jaar zijn ploeggenoot Alberto Contador aan diens derde tourzege helpen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder