'Kazachstaanse' schaatsers naar Calgary

Laatste update:  2 december 2009 15:27 info

CALGARY - Schaatsers Arjan Stroetinga, Jorrit Bergsma en Christijn Groeneveld zijn woensdag vertrokken naar Calgary om daar bij wereldbekerwedstrijden deel te nemen aan de 5 kilometer.

Foto:  ANP

De rijders willen in de Canadese plaats uitkomen voor Kazachstan. Sergei Tsibenko, oud-schaatser en vice-voorzitter van de Kazachstaanse schaatsbond, overlegt met voorzitter Ottavio Cinquanta van de internationale schaatsunie ISU om de laatste details in orde te maken.

De schaatsers willen zich plaatsen voor de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen van Vancouver. Als Kazach denken ze betere plaatsingskansen te hebben.

Ze moeten eerst individueel aan een kwalificatie-eis voldoen. Dat gaan ze in Calgary proberen.

Anema

Het drietal wordt begeleid door Jillert Anema. Rob Hadders, die ook tot de groep 'Nederlandse Kazachstanen' behoort, blijft thuis. Miel Rozendaal neemt de plek van ploegleider Anema tijdelijk over bij de BAM-marathonschaatsploeg.

Orie

Jac Orie reist woensdag niet naar Calgary voor de wereldbekerwedstrijden schaatsen. De trainer van de Control-formatie is grieperig en blijft op aanraden van de ploegarts achter in Nederland.

Floor van Leeuwen, assistent van Orie, is wel al in Calgary om de schaatsers te begeleiden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Pijnlijke nederlaag'

Guardiola ziet FC Barcelona achterop raken

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder