rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Zwemster Meaklim verplettert wereldrecord

Uitgegeven: 22 november 2009 11:55
Laatst gewijzigd: 22 november 2009 11:53

SINGAPORE - De Zuid-Afrikaanse zwemster Kathryn Meaklim heeft zondag bij wereldbekerwedstrijden kortebaan in Singapore het wereldrecord op de 400 meter wisselslag verpletterd.

Ze klokte een tijd van 4.22,88 en dook daarmee bijna drie seconden onder de oude toptijd van Mareia Belmonte uit Spanje.

De Amerikaan Peter Marshall verbeterde bij diezelfde wedstrijden zijn eigen wereldrecord op de 50 meter rugslag. Hij tikte na 22,61 seconden aan en was daarmee 0,12 seconde rapper dan zijn oude toptijd die hij eerder deze maand in Stockholm vestigde.

De Zweedse vedette Therese Alshammar deed ook van zich spreken. Op de 50 meter vlinderslag zette ze een tijd van 24,28 seconden op de klokken en scherpte daarmee het wereldrecord verder aan. De oude toptijd stond sinds een paar weken al op haar naam: 24,46.

Dekker

Inge Dekker eindigde op de 50 meter vlinderslag op gepaste afstand als tweede. Haar tijd van 25,09 seconden betekende wel een Nederlands record. Hinkelien Schreuder finishte op die discipline als vijfde (25,60).

Op de 100 meter wisselslag had Schreuder meer succes. De regerend wereldrecordhoudster op die afstand tikte aan na 58,32 seconden en claimde daarmee de overwinning. Ze had een voorsprong van 0,18 seconde op Emily Seebohm uit Australië.

Op de 100 meter vrije slag won Dekker zilver. Ze tikte aan na 52,11 seconden en moest alleen de Britse Francesca Halsall voor zich dulden: 51,19.

© ANP

Overig nieuws

'Ik wil vertrekken'

FC Knudde

Column

'Waar de Canadezen die groene blokjes vandaan hebben is een raadsel. Het is een laaghartige poging om de concurrentie een loer te draaien.'

Lees verder

Prachtig doelpunt

De Braziliaan Robinho is terug bij Santos en dat zal men weten ook. Met een hakbal besliste hij bij zijn debuut de 'classico'.

Bekijk de video

De Zijlijn

Wat is trainer Carlo Ancelotti met John Terry van plan? Wanneer maakt Ron Vlaar zijn rentree in Oranje? Wat had zo moeten zijn?

Lees verder