Dembélé in basis AZ, Ooijer terug bij PSV
| Uitgegeven: | 20 november 2009 15:50 |
| Laatst gewijzigd: | 20 november 2009 17:13 |
ALKMAAR - AZ mist voor de uitwedstrijd zaterdag tegen Roda JC een drietal aanvallers. Topscorer Mounir El Hamdaoui is nog geblesseerd aan zijn bovenbeen.
Graziano Pellè ondervindt hinder van een pijnlijke knieholte. De Braziliaan Ari is nog geschorst na zijn rode kaart bij Jong AZ.
Moussa Dembélé is voor trainer Ronald Koeman wel weer beschikbaar. De Belgische international had de afgelopen week last van buikgriep. Hij trainde vrijdag wel weer mee met de A-selectie.
Door de personele problemen in de voorhoede heeft Koeman de jonge Braziliaan Jonathas voor de eerste keer in deze competitie bij de selectie gehaald.
Hij maakte al wel in het bekertoernooi zijn debuut in de Alkmaarse hoofdmacht en scoorde meteen in het duel met de amateurs van Spakenburg.
Verwachtingen
Koeman heeft hoge verwachtingen van Jonathas. ''Het maken van doelpunten is zijn grootste kwaliteit'', zei de oud-international op de website van AZ.
''Aanvallers worden beoordeeld op hun rendement. Een spits moet 50 procent halen: van de twee kansen moet er eentje in. Jonathas maakt op trainingen twee van de twee kansen doeltreffend af. Hij heeft een fantastisch rechterbeen.''
Ooijer
André Ooijer is bij PSV klaar voor zijn rentree in de eredivisie. De 35-jarige verdediger is hersteld van een knieblessure, die hem sinds de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (0-0) begin oktober aan de kant hield.
Hij begint waarschijnlijk zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo gewoon weer in het basisteam.
Rutten
"Hij staat er heel erg goed voor en heeft veel uren gemaakt op het trainingsveld. André is in staat om erbij te zijn", liet PSV-trainer Fred Rutten vrijdag op de website weten.
Rutten kan zeker nog niet beschikken over het geblesseerde trio Ojo/Manco/Kromkamp. De laatste is volgens de PSV-trainer flink gevorderd in het revalidatieproces.
Collega Gertjan Verbeek kan geen beroep doen op Elias Pech (enkel). Verder is iedereen beschikbaar bij de verrassende nummer zeven van de eredivisie.
FC Twente
Wout Brama kan bij koploper FC Twente zijn debuut in het Nederlands eftal, woensdag tegen Paraguay (0-0), geen passend vervolg geven.
De middenvelder is zaterdag voor de thuiswedstrijd tegen Vitesse geschorst. Verder kent trainer Steve McClaren weinig tot geen problemen in zijn selectie.
De Engelse trainer kon vrijdag op de training Bryan Ruiz weer verwelkomen. De aanvaller van Costa Rica speelde met zijn land woensdag in Montevideo gelijk tegen Uruguay (1-1). Daardoor greep hij naast het WK-ticket.
Ajax
Trainer Martin Jol kon vrijdag bij Ajax nog niet over al zijn fitte spelers beschikken. De Hagenaar miste verdediger Bruno Silva en topscorer Luis Suarez.
De twee internationals van Uruguay keren pas zaterdag terug op het trainingsveld in Amsterdam na de midweekse wedstrijd tegen Costa Rica. In dat duel in Montevideo (1-1) stelde Uruguay het WK-ticket veilig.
Pantelic
Jol kan voor de thuiswedstrijd zondag tegen SC Heerenveen weer een beroep doen op Marko Pantelic. De Servische spits is hersteld van hamstringblessure, die hij opliep in de verloren uitwedstrijd tegen koploper FC Twente (1-0).
Siem de Jong is voorlopig niet inzetbaar bij de Amsterdammers. De middenvelder liep een enkelblessure op bij Jong Oranje.
Hij is waarschijnlijk een paar weken uitgeschakeld. Ook Timothée Atouba (knie) is er zondag niet bij, evenals Dennis Rommedahl die met een enkelblessure kampt.
Feyenoord
Feyenoorder Andwelé Slory is niet beschikbaar tegen FC Utrecht. De snelle aanvaller is ziek. Hij verscheen de afgelopen dagen al niet op het trainingsveld. Diego Biseswar vervangt hem in De Kuip.
Jon-Dahl Tomasson is verlost van een schorsing van vier duels na zijn rode kaart in de verloren uitwedstrijd tegen Sparta (2-1).
Kevin Hofland heeft nog steeds last van zijn rug. De verdediger meldde zich vrijdag voor nader onderzoek bij een specialist. Hij is waarschijnlijk, als reserve, niet beschikbaar voor het duel met FC Utrecht.
Heerenveen
Bij SC Heerenveen is de grieperige Mika Väyrynen niet beschikbaar. Paulo Henrique is nog steeds niet topfit.
Trainer Jan de Jonge beslist zaterdag of hij de Braziliaanse spits opneemt in zijn wedstrijdselectie. Christian Grindheim is volledig hersteld van zijn enkelblessure.
NAC
NAC Breda moet het zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen NEC doen zonder de middenvelders Edwin de Graaf en Tim Gilissen. De laatste is geschorst. De Graaf heeft last van een hamstringblessure. Het is nog onduidelijk hoe lang hij uit de roulatie is.
Trainer Robert Maaskant kan ook nog niet beschikken over Tommie van der Leegte en Tyrone Loran (beiden geblesseerd).
Bij NEC ontbreken Mark Otten (knie), Bas Sibum (heup) en Lasse Schöne (knie). Moestafa El Kabir is geschorst.
| © ANP |
Overig nieuws
- Primeur voor De Bakker in Ahoy
- Zorgen om knieblessure Langeveld
- Mentsjov meest geteste Raborenner in 2009
- Ljubicic uitgeschakeld in Ahoy
- Basisplaats voor Ribéry
- Ritzege Tom Boonen in Qatar
- Heerkes geen assistent-trainer meer
- Van Persie ligt precies op schema
- Force India presenteert nieuwe wagen
- Gullit gaat gooi naar organisatie WK leiden
- Sijsling naar tweede ronde
- Slechte olympische generale Wotherspoon
- De Graafschap verstevigt koppositie
- Tennisser Haase verliest van Robredo
- 'Van der Sar gaat nog een jaar door'
- Dingsdag krijgt boete van sc Heerenveen
- Liesblessure Mendes da Silva valt mee
- Tennisser Söderling naar tweede ronde
- Woensdag NK marathon op natuurijs
- Freire wint op Mallorca
- Beenhakker wilde Van Nistelrooij naar De Kuip halen
- Safina mist Dubai door rugblessure
- Blessure De Zeeuw valt mee
- Rust voor Boschker
- Twee duels Jupiler League afgelast
- Seppi en Mayer zegevieren in Ahoy
- Been gunt Vlaar kans in Oranje
- Bobbers weer terug bij de slee
- New Orleans zegeviert in Superbowl
- Ullrich mag olympisch goud houden
- AS Roma wint en gaat Milan voorbij
- Drogba schiet Chelsea langs Arsenal
- Judoka Vuijsters tweede in Parijs
- Ajax wint ruim van FC Twente
- Inter loopt weer uit op AC Milan
- AZ verrast Feyenoord in De Kuip
- Zege VVV op Vitesse, NEC wint in laatste minuut
- Ajax met De Jong tegen FC Twente
- Advocaat teleurgesteld in Belgische clubs
- Van Gaal overweegt bondscoachschap Duitsland
- Cissé haakt af bij Feyenoord
- Sijsling wel, Sluiter niet in hoofdtoernooi
- Nederland treft Zweden en Finland
- Nederlandse schaatsers klagen over groene blokjes
- Topper in Arena tussen Ajax en FC Twente
- Goede olympische test Sven Kramer
- Rentree Van der Vaart bij winnend Real Madrid
- Palermo passeert Juventus in Serie A
- Heracles wint in spectaculair duel van Groningen
- Barcelona wint ook met negen man
Best gelezen
NU Sport
De Zijlijn
Maakte geen drank meer kapot dan je lief is? Heeft De Guzman het echt nog naar zijn in Rotterdam? Welke speler aapt welke trainer na?
Column
'Waar de Canadezen die groene blokjes vandaan hebben is een raadsel. Het is een laaghartige poging om de concurrentie een loer te draaien.'
