rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Geen replay voor Ierland

Uitgegeven: 20 november 2009 11:33
Laatst gewijzigd: 20 november 2009 12:24

AMSTERDAM - Het play-off-duel tussen Frankrijk en Ierland wordt niet overgespeeld. De FIFA verwierp het protest van de Ierse voetbalbond.

"Het zou een chaos veroorzaken", meldde de wereldvoetbalbond vrijdag tegen de BBC.

De Ierse bond diende donderdag een verzoek in om de wedstrijd van woensdag tegen Frankrijk over te spelen wegens de duidelijke handsbal van Thierry Henry.

De aanvoerder van de Fransen bezorgde de bal daarna bij William Gallas die de gelijkmaker binnenkopte (1-1). Daarmee dwong de Franse ploeg een plek op het WK 2010 in Zuid-Afrika af.

Regels duidelijk

''Het resultaat van de wedstrijd kan niet worden veranderd en het duel kan niet worden overgespeeld'', luidde de verklaring van de FIFA. ''De regels geven duidelijk aan dat beslissingen van de scheidsrechter definitief zijn.''

Het incident ontging de Zweedse arbiter Martin Hansson. De Ierse bond sprak van een 'beschamende beslissing van de scheidsrechter die de integriteit van de sport beschadigd'.

Onmogelijk

Bondscoach Giovanni Trapattoni gaf donderdag al aan dat het verzoek van de bond weinig kans van slagen had. ''Ik weet dat het onmogelijk is om de wedstrijd over te spelen'', aldus de realistische Italiaan.

Het eerste duel tussen beide Europese landen was zaterdag in Dublin in 0-1 voor Frankrijk geëindigd. Woensdagavond was in Parijs de totaalstand na negentig minuten gelijk door een Iers doelpunt van Robbie Keane.

In de verlenging maakte de hand van Henry en het hoofd van Gallas een einde aan de Ierse droom.

Egypte

De tuchtcommissie van de FIFA is een strafzaak begonnen tegen de Egyptische voetbalbond. Aanleiding voor het proces zijn de incidenten rond de spelersbus van Algerije vorige week in Caïro.

Op weg van het vliegveld naar het hotel werd het voertuig door hooligans bekogeld met stenen. Daarbij raakten drie spelers van Algerije lichtgewond.

Egypte won zaterdag in de laatste groepswedstrijd in de WK-kwalificatiereeks met 2-0 van Algerije. In de noodzakelijke beslissingswedstrijd, woensdag op neutraal terrein in Soedan, dwong Algerije ten koste van Egypte alsnog kwalificatie voor het eindtoernooi komend jaar in Zuid-Afrika af (1-0).

© Infostrada Sports/ANP

Overig nieuws

Champions League

FC Knudde

De Zijlijn

Welke prijs ontvangt Van Gaal nu al? Heeft John Terry opnieuw voor ongeluk gezorgd? Wat is het nieuwe geluksgetal van Marcos Baghdatis?

Lees verder

Doelpunt vd Week

Het schot in de kruising waarmee Urby Emanuelson Ajax naar 2-0 bracht tegen PSV, is deze keer verkozen tot mooiste treffer. De D1 van AZ speelt hem na.

Bekijk de video

Column

'Girardengo was tijdens zijn wielercarrière hyperpopulair. Er wordt beweerd dat hij in de jaren ’20 zelfs populairder was dan Mussolini.'

Lees verder