Toekomst Sauber in Formule 1 onzeker

Laatste update:  21 oktober 2009 17:02 info

AMSTERDAM - Sauber werd in september gered van de ondergang, maar of de Formule 1-renstal in 2010 op de grid staat, is maar de vraag.

Foto:  EPA

BMW Sauber ging dit jaar op zoek naar een koper nadat BMW besloot zich terug te trekken uit de F1. Omdat de formatie aanvankelijk geen succes had, werden alle open plekken voor 2010 bezet door andere teams.

Nu Sauber de zaken alsnog rond heeft, kan alleen uitbreiding van het deelnemersveld uitkomst bieden. Williams is daar echter tegen en zegt niet de enige te zijn met die mening.

Kritiek

Frank Williams, teambaas van de gelijknamige renstal, liet al snel na het akkoord van Sauber met Qadbak weten een deelnemersveld van veertien teams onverstandig te vinden.

Voormalig Williams-directeur Mario Theissen uitte vervolgens kritiek op zijn oud-werkgever en zei dat het Britse team alleen stond in zijn opvatting. Dat lijkt echter niet het geval.

Protest

"Frank is er van overtuigd dat veertien teams niet kan", aldus de huidige Williams-directeur Adam Parr op de website van Autosport Magazine. Tijdens het laatste overleg van FOTA, de vereniging van Formule 1-teams, zouden verscheidene andere renstallen hebben geprotesteerd tegen een grid van 28 auto's.

"Wij waren absoluut niet de enige tegenstanders", vervolgde Parr. "Niemand heeft ook maar een seconde bekeken of er wel ruimte is op de grid voor 28 auto's."

"Neem bijvoorbeeld Brazilië. Daar past dat nooit. En dat geldt ook voor Monaco. Dan moet er dus een team afvallen in de kwalificatie. Daar zit niemand op te wachten. Ik wil Sauber niet zien verdwijnen, maar er zijn te veel praktische bezwaren."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Geen aanbiedingen'

Poulsen maakt zich nog geen zorgen over toekomst

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Column

'Wij gaan 'm niet alsnog toegewezen krijgen, die wereldtitel van 1978. Maar pak 'm in elk geval maar van Argentinië af, zou ik zeggen.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Opinie

'Al het cynisme in één keer gesmolten. Even verlost van de sportuitwassen. En het was de hele week al een verademing geweest.'

Lees verder