Van Barneveld in finale Dublin

Laatste update:  11 oktober 2009 11:12 info

DUBLIN - Raymond van Barneveld heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de finale bereikt van de World Grand Prix. De Haagse darter won zaterdagavond in Dublin in de halve eindstrijd met 5-2 van de Engelsman Andy Hamilton.

Foto:  ANP

Hij is daarmee al ten minste zeker van 40.000 pond, een kleine 45.000 euro. De winnaar gaat met een ton in Engelse ponden naar huis.

'Barney' speelt zondag in dit PDC-toernooi, waarin de darters moeten beginnen én eindigen met een dubbel, zoals verwacht tegen zijn eeuwige Engelse rivaal Phil Taylor.

De favoriet was in de Ierse hoofdstad nog niet in gevaar geweest en kwam dat ook niet tegen landgenoot Terry Jenkins. 'The Power', die dit jaar hard op weg is naar een miljoen euro aan prijzengeld, won eveneens met 5-2.

In vorm

Van Barneveld was in de eerste ronden dicht bij uitschakeling, in de halve eindstrijd was hij ouderwets in vorm. Dat was hard nodig want Hamilton, die al een jaar niet meer zover was gekomen in een toernooi van enige importantie, stelde hem danig op de proef.

Het ging tot 2-2 in sets (1-3 3-0 3-2 1-3) gelijk op, toen sloeg de Nederlander toe.

Van Barneveld had onder meer door een eerste beurt van 152, na meteen de dubbel 16 te hebben geraakt, en een finish van 109, met dubbel 16 als besluit, voldoende zelfvertrouwen getankt.

Dat betaalde uit in de vijfde set, zeker toen zijn Engelse tegenstander ook nog kansen begon te missen. Op slecht spel viel Hamilton echter geen moment te betrappen.

IJskoud

In de eindstrijd zal het niveau nog moeten worden opgekrikt, realiseerde Van Barneveld zich. terdege ,,Ik ben al blij zover te zijn gekomen, maar om te winnen moet ik nog wel iets beter gaan gooien. Ik begon slecht. Mijn handen waren ijskoud toen ik het podium op kwam."

"Gelukkig was de tweede set wel goed. Dat gaf me vertrouwen. Het leek wel of Andy de dubbel 16 niet kon missen vandaag. Daar stond tegenover dat ik op cruciale momenten een leg kon uitgooien.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder