Tafeltennisvrouwen naar halve finale EK
STUTTGART - De Nederlandse tafeltennisvrouwen hebben zich dinsdag op overtuigende wijze geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen in Stuttgart.
Foto: ANP
De titelverdediger, onder leiding van bondscoach Chen Zhibin, versloeg in de kwartfinale Wit-Rusland met 3-0.
De winstpunten werden binnengebracht door Li Jiao, Li Jie en Elena Timina.
Kopvrouw Li Jiao moest tot het uiterste gaan om de sterke verdedigster Viktoria Pavlovitsj te verslaan.
Beslissende game
De Europees kampioene van 2007 kwam met 1-2 in games achter en keek in het vierde bedrijf tegen een 3-7-achterstand aan. Li Jiao kwam echter knap terug tot 7-7 en won die game uiteindelijk met 13-11.
In de vijfde en beslissende game was het verschil wederom minimaal (12-10), maar stelde de Noord-Hollandse de overwinning wel veilig.
Verrassend
Die goede start kreeg een passend vervolg, toen Li Jie met 3-1 won van Veronika Pavlovitsj. In de derde wedstrijd maakte Timina het karwei meteen af. Zij won met 3-0 van Alexandra Privalova.
In de halve finale, die later deze dinsdag wordt gespeeld, stuit Oranje op Tsjechië dat verrassend Roemenië elimineerde.
De Nederlandse vrouwen zijn dankzij hun plek bij de beste vier van Europa een jaar langer verzekerd van de A-status bij sportkoepel NOCNSF. Ze zijn nu tot 1 januari 2011 zeker van extra steun.

Startpagina