'Zuid-Afrika twijfelde aan geslacht Semenya'

Laatste update:  7 september 2009 15:13 info

AMSTERDAM - De coach van 800-meterloopster Caster Semenya is opgestapt bij de Zuid-Afrikaanse atletiekbond.

Foto:  ANP

Wilfred Daniels zei tegen een radiostation dat hij dat deed omdat hij zich niet kan vinden in de behandeling van de 18-jarige atlete.

Die zou in Zuid-Afrika al aan seksetests zijn onderworpen zonder dat haar uitgelegd was waarop ze werd getest. Semenya zou hebben gedacht dat ze op doping werd getest.

Uitkomst

Daniels zei niet wat de uitkomst van de Zuid-Afrikaanse tests zijn. De uitspraken van de coach zijn opmerkelijk omdat de Zuid-Afrikaanse atletiekbond tot nu toe ontkende aan het geslacht van Semenya te twijfelen en beschuldigde de IAAF ervan haar publiekelijk te willen vernederen.

Semenya raakte vorige maand tijdens het WK atletiek in Berlijn in opspraak. De Zuid-Afrikaanse won uit het niets de wereldtitel op de 800 meter, nadat ze een paar weken eerder al met een dik persoonlijk record de Afrikaanse juniorentitel had gegrepen.

Door haar gespierde uiterlijk en lage stem ging het gerucht dat ze eigenlijk een man was.

Onderzoek

De IAAF maakte bekend een onderzoek naar het geslacht van Semenya in te stellen, nadat dit nieuws per ongeluk uit was gelekt.

In Zuid-Afrika leidde dat tot publieke verontwaardiging. Resultaten van het IAAF-onderzoek zijn nog niet bekend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder