Pechstein heeft concept onafhankelijke test klaar

Laatste update:  20 augustus 2009 14:02 info

BERLIJN - De Duitse schaatsster Claudia Pechstein heeft donderdag het nationale antidopingbureau NADA een concept voor een langdurige test opgestuurd.

Foto:  ANP

Met dat onderzoek door onafhankelijke wetenschappers wil de vijfvoudig olympisch kampioene aantonen dat schommelingen in de bloedwaarden bij haar normaal zijn.

Pechstein wil zich op korte termijn zes weken laten onderzoeken. Zo kunnen bij haar op onaangekondige momenten (zelfs 's nachts) dopingtests worden afgenomen en zullen de wetenschappers haar bloedwaarden nauwlettend volgen en vergelijken met de 95 bloedstalen die de afgelopen jaren bij de Duitse schaatsster zijn afgenomen.

NADA

Het NADA heeft aangekondigd het concept te bestuderen, alvorens te besluiten om wel of niet aan dit onderzoek mee te doen.

Pechstein werd deze zomer door de internationale schaatsunie ISU voor twee jaar geschorst vanwege abnormale bloedwaarden.

Ze vecht die straf aan bij het internationaal sporttribunaal CAS. Met dit onafhankelijk onderzoek hoopt ze haar onschuld te kunnen bewijzen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder