Rusland verslaat Finland, Servië verstevigt koppositie

Laatste update:  10 juni 2009 23:09 info

HELSINKI - Rusland heeft woensdag de tweede plaats in groep 4 van de WK-kwalificatiereeks verstevigd met een knappe overwinning in Helsinki op Finland.

Foto:  ANP

De manschappen van bondscoach Guus Hiddink lieten de naaste concurrent met 3-0 kansloos. Rusland heeft nu al vijf punten meer verzameld dan Finland.

Aleksander Kerzjakov bracht Rusland na bijna een half uur spelen op voorsprong. Kort na rust verdubbelde de aanvaller de score. Kostantin Zirianov maakte twintig minuten voor tijd het derde doelpunt voor de Russen.

Bij Finland kreeg Niklas Moisander van AZ als invaller speelminuten, net als NAC'er Joonas Kolkka. Oud-Ajacied Jari Litmanen stond in de basis.

Rusland heeft in groep 4 een punt minder dan koploper Duitsland. Op 10 oktober staan de twee voornaamste kanshebbers in deze groep tegenover elkaar in Rusland.

Servië

Servië heeft woensdag de eerste plaats in de WK-kwalificatiegroep 7 verstevigd.

De ploeg van bondscoach Radomir Antic boekte in Torshavn een nuttige zege op de Faeröer Eilanden (0-2). Milan Jovanovic en Neven Subotic maakten de doelpunten.

Door de zege vergrootte Servië de voorsprong op naaste achtervolger Frankrijk tot acht punten. De wereldkampioen van 1998 heeft nog wel twee wedstrijden minder gespeeld dan de koploper van groep 7.

De eerste plek geeft recht op een ticket naar het wereldkampioenschap volgend jaar in Zuid-Afrika, de beste acht nummers twee van de negen groepen spelen in de play-offs om vier startbewijzen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Op juiste plaats'

Guidetti kan zijn geluk niet op na nieuwe hattrick

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder