Heerenveen wint KNVB-beker
ROTTERDAM - SC Heerenveen heeft zondag de eerste hoofdprijs in zijn bestaan gewonnen. In de Kuip versloegen de Friezen in de finale van het toernooi om de KNVB-beker FC Twente na strafschoppen.
Na de reguliere speeltijd was het 1-1, na verlenging 2-2. Youssouf Hersi miste een strafschop voor FC Twente.
Eerder had hij zijn elftal met de gelijkmaker in extra tijd in de wedstrijd gehouden.
Als laatste schutter kon Gerald Sibon vervolgens uitgroeien tot de held van Friesland.
Tegenslagen
De openingsfase zat voor FC Twente al vol tegenslagen. Binnen een kwartier vielen twee spelers geblesseerd uit. Eerst aanvaller Marko Arnautovic, kort later centrale verdediger Peter Wisgerhof. Romano Denneboom, oud-Heerenveen, en Ronnie Stam kwamen in de ploeg.
Stam had weken niet gespeeld wegens een blessure. FC Twente zette het duel voort met de jongelingen Slobodan Rajkovic en Douglas in het hart van de verdediging.
Samenstelling
In die samenstelling had de club vaker gespeeld, onder andere bij de verrassende (1-0) zege in Marseille op Olympique. De rust die Twente destijds in het Vélodrome uitstraalde ontbrak in de Kuip. Heerenveen oogde zelfverzekerder.
De onzekerheid brak FC Twente na bijna een half uur op. Doelman Sander Boschker liep onder een voorzet door, waarvan Goran Popov bij de 'tweede' paal profiteerde (1-0).
Eerder al had Christian Grindheim de lat geraakt. Na de eerste treffer miste een kopbal van Gerald Sibon het doel rakelings.
Rust
FC Twente mocht daarom blij zijn dat de schade bij rust niet hoger uitviel. Afgezien van een aardig schot van Kenneth Perez had de club weinig laten zien.
Eljero Elia, de man van de acties, kwam niet 'los' van zijn tegenstander. Aan de andere kant had Denneboom niet dat onverwachte dat het spel van Arnautovic doorgaans kenmerkt.
Toch nam Elia zijn elftal na de hervatting bij de hand. In de 54e minuut knalde hij prachtig de gelijkmaker binnen, nadat Blaise N'Kufo doelman Vonk uit positie had gespeeld.
Vervolgens lanceerde Elia met een mooie solo Perez, die Vonk wel op zijn weg stond. Zo werd de verlenging noodzakelijk,
Initiatief
Evenals in de tweede helft trok FC Twente ook in extra tijd het initiatief naar zich toe. Hoewel de club met het uitvallen van Perez opnieuw een bepalende speler moest inleveren, kreeg het kansen. Stam raakte de paal, Youssouf Hersi zag de bal net naast gaan.
De beslissing leek aan de andere kant te vallen. Uit een counter zette Bonaventure Kalou de Friezen in de 113e minuut op voorsprong.
FC Twente vond de veerkracht terug te komen. Door Youssouf Hersi werd het 2-2, waardoor de beslissing van de stip moest komen.
LEES OOK:
Sollied: Fantastisch voor Heerenveen
McClaren: De beloning is uitgebleven
Cupfighter Sibon pakt zesde beker
Stam: Wij waren beter, zij hadden geluk

Startpagina