Minder dopinggevallen in Nederland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het aantal dopinggevallen in de Nederlandse topsport is vorig jaar flink gedaald. De Dopingautoriteit meldt in het dinsdag uitgebrachte jaarverslag dertig dopinggevallen. In 2007 waren dat er nog 56.
Foto: ANP
Basketbal, voetbal en atletiek noteerden de meeste dopinggevallen. Basketbal had met zes de meeste overtredingen, liefst vijf meer dan in 2007.
Voetbal kreeg vier meldingen, tegen acht in 2007. Atletiek ging van één naar drie. In de krachtsport, waar traditioneel relatief veel doping wordt gebruikt, zette de daling van het aantal dopinggevallen door. De krachtsportfederatie (KNKF) deed in 2008 maar twee meldingen.
Anabolen komen nog altijd het vaakst voor in de monsters, gevolgd door cannabinoïden en beta-2-antagonisten. Bij de anabolen was testosteron de meest voorkomede verboden stof.
Geen verklaring
''Er is sprake van minder dopinggevallen en daar zijn we uiteraard blij mee, maar ik heb er geen verklaring voor. De cijfers spreken voor zich'', zei directeur Herman Ram.
''Alle bewegingen zijn positief, maar ik heb er geen verhaal bij. Ik zal dan ook niet verbaasd zijn als we dit jaar weer hoger uitkomen.'' Ram houdt overigens staande dat de dopingcijfers in Nederland relatief laag zijn en allerminst zorgwekkend.
Bewuste overtreding
In totaal zijn vorig jaar 2667 urinecontroles uitgevoerd. In 69 van de monsters werden stoffen gevonden die onder de noemer doping vallen. In 25 gevallen ging het om een bewuste overtreding van de dopingregels.
Vijf keer is aangifte gedaan omdat een sporter weigerde mee te werken aan de dopingcontrole of anderszins probeerde de uitkomst te manipuleren.

Startpagina