Van der Wiel en Braafheid zijn er weer bij
AMSTERDAM - Bondscoach Bert van Marwijk heeft Edson Braafheid en Gregory van der Wiel weer opgeroepen voor Oranje. Dat maakt hij vrijdag bekend op een persconferentie. Maarten Stekelenburg, bij Ajax verwezen naar de bank, blijft zijn plaats in de selectie houden.
Foto: ANP
De verdedigers van Twente en Ajax maakten in de vorige interland hun debuut. Oranje speelt twee kwalificatieduels in de Amsterdam Arena, tegen Schotland (28 maart) en Macedonië (1 april).
Stekelenburg, Timmer en Vorm zijn de keepers in de groep van 23 spelers. Bondscoach Van Marwijk geeft voorlopig de voorkeur aan de gewezen Ajax-doelman. "Hij is in mijn ogen de beste doelman voor de goal en heeft ook de meeste ervaring.''
Van der Sar
Van Marwijk polste onlangs ook Edwin van der Sar voor een terugkeer. De recordinternational keerde vorig jaar in de WK-kwalificatieduels met IJsland (2-0) en Noorwegen (1-0) tijdelijk terug bij het Nederlands elftal.
Dit keer bedankte hij voor de eer. "Dat moet ik accepteren", zei de bondscoach die Jan Vennegoor of Hesselink en Orlando Engelaar niet heeft opgeroepen.
Selectie
Doel: Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Michel Vorm (FC Utrecht).
Defensie: Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Edson Braafheid (FC Twente), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), John Heitinga (Atletico Madrid), Dirk Marcellis (PSV), Joris Mathijsen (Hamburger SV), Gregory van der Wiel (Ajax) en André Ooijer (Blackburn Rovers)
Middenveld: Ibrahim Afellay (PSV), Mark van Bommel (Bayern München), Nigel de Jong (Manchester City), Stijn Schaars (AZ), Wesley Sneijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (Real Madrid), Demy de Zeeuw (AZ)
Aanval: Ryan Babel (Liverpool), Klaas Jan Huntelaar (Real Madrid), Dirk Kuyt (Liverpool), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Real Madrid)

Startpagina