Wildcard Skil-Shimano voor Tour de France
PARIJS - De organisatie van de Ronde van Frankrijk heeft de Nederlandse ploeg Skil-Shimano uitgenodigd voor de komende Tour. De ploeg kreeg een van de beschikbare wildcards.
Foto: ANP
Het is de eerste keer dat de kleinere Nederlandse profploeg wordt toegelaten tot de belangrijkste wielerkoers van het jaar.
De andere Nederlandse deelname komt, zoals gewoonlijk, van de Rabobankploeg. Dat team heeft de ProTour-status, Skil-Shimano is een zogeheten procontinentaal team.
Van Poppel
De tourdirectie gaf nog twee andere ploegen uit deze categorie startrecht: Agritubel en Cervélo, de formatie van ploegleider Jean-Paul van Poppel.
Bij dit team rijdt de Spanjaard Carlos Sastre, die afgelopen jaar de Tour won. Ook de Noorse sprinter Thor Hushovd en de Duitse sprinter Heinrich Haussler rijden voor deze ploeg.
Nederlanders
Bij Skil-Shimano rijden onder anderen de Nederlanders Koen de Kort, Theo Eltink, Tom Veelers, Floris Goesinnen en Piet Rooijakkers.
De ploeg heeft ook vijf Franse renners in dienst, onder wie Jonathan Hivert.

Startpagina