FC Twente verliest na strafschoppen

Laatste update:  27 februari 2009 10:10 info

ENSCHEDE - FC Twente is donderdagavond in de UEFA Cup uitgeschakeld door Olympique Marseille.

Foto:  ANP

 Bekijk video

De Enschede club verloor na strafschoppen, door missers van Blaise N'Kufo en Slobodan Rajokovic.

De wonderlijke toer van Twente door Europa is daarmee ten einde. Na de imponerende vertoning eerder in Marseille (1-0 zege) kwam de club van coach Steve McClaren thuis te kort, 0-1. Op karakter knokte de outsider zich terug. Het leidde tot een overwicht, niet tot treffers.

Marseille, na Stade Rennes en Paris Saint Germain de derde Franse tegenstander van Twente dit seizoen, werkte na 25 minuten de in eigen huis opgelopen achterstand weg. Verantwoordelijk daarvoor was Hatem Ben Afra. Hij schoot fabuleus raak uit een vrije trap.

Kansen

Problemen had de thuisclub tot dan niet gekend. De zaken naar zijn hand zetten kon FC Twente echter ook niet. Op het moeilijk bespeelbare, drassige veld, kreeg het in de eerste helft geen uitgespeelde kansen.

Edson Braafheid en Wout Brama probeerden het met schoten van ver. Tevergeefs.

FC Twente, dat eerder drie (Santander, Stade Rennes, Schalke 04) van de vier Europese thuiswedstrijden won, speelde in zijn Europese variant. McClaren had op het middenveld Cheick Tioté opgesteld, voor wat meer defensief evenwicht.

Dat ging ten koste van Theo Janssen, de afgelopen zondag nog matchwinner bij Sparta.

Elia

Vergeleken met de uitwedstrijd in Marseille moest McClaren slechts één wijziging, noodgedwongen, aanbrengen. Eljero Elia ontbrak wegens een schorsing.

Voorin miste FC Twente de bevliegingen van het talent. Romano Denneboom was de vervanger. Marko Arnautovic, goed voor de treffer in Marseille, verhuisde daardoor naar de linkerkant.

Initiatief

FC Twente koos er voor meteen na de hervatting het initiatief te nemen. Formeel was er voor beide partijen evenveel aanleiding dat te doen. Stap voor stap groeide het elftal daardoor in de wedstrijd. Edson Braafheid deed goede dingen op links, Arnautovic keerde terug naar de rechterflank en zorgde voor dreiging.

Veel kansen leverde het overwicht niet op, doelpunten evenmin. Marseille deed weinig meer dan verdedigen. FC Twente miste toch net de klasse en finesse, die de club eerder in de Franse havenstad wel had. Daardoor werd de verlenging noodzakelijk.

Karakter

Ook daarin waren de verschillen minimaal. Op karakter creëerde Twente nog de beste mogelijkheden. De mooiste kans was voor invaller Youssouf Hersi, die met een fraaie kopbal het doel net miste.

Kenneth Perez schoot nog eens over. Marseille wachte voornamenlijk af. Daardoor kwam het aan op de strafschoppen.

Lees ook:

Arnautovic: Twente moet verder

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder