Nadal wil revanche in Rotterdam (video)
MADRID - Rafael Nadal doet volgend jaar februari opnieuw mee aan het ABN Amro tennistoernooi in Rotterdam.
Foto: ANP
In een seizoen vol hoogtepunten leverde Rafael Nadal eerder dit jaar uitgerekend bij het ABN Amro tennistoernooi zijn slechtste prestatie.
De Spaanse nummer een van de wereld keert volgend jaar terug in Rotterdam om zich te revancheren.
Grootste aanwinst
Toernooidirecteur Richard Krajicek presenteerde zijn eerste en grootste aanwinst maandag bij de Masters Series in Madrid.
"Rotterdam is een van de mooiste indoortoernooien. Dat ik daar mijn slechtste wedstrijd van dit jaar heb gespeeld, geeft mij extra motivatie om het nu beter te doen", zei de inwoner van Mallorca.
Seppi
Na een 'bye' in de eerste ronde verloor Nadal in februari zijn eerste enkelpartij in Ahoy verrassend van de Italiaan Andreas Seppi. Na deze tegenvaller in Nederland reeg Nadal de successen aaneen.
Hij won opnieuw Roland Garros, versloeg graskoning Roger Federer op Wimbledon, loste zijn Zwitserse rivaal af als nummer één van de wereld én pakte het goud bij de Olympische Spelen in Peking. "Het was bijna een perfect seizoen", stelde Nadal.
Niet veranderd
Zijn status als beste speler van de wereld heeft hem niet veranderd. De inwoner van Mallorca voelt nu ook niet meer druk. Al zijn prijzen en successen ziet hij niet als hoogtepunt.
Hij geeft hem vooral voldoening dat hij beter speelt dan vorig jaar. "Dat geeft mij het lekkerste gevoel. Dat is waar ik het allemaal voor doe. Dat is niet anders geworden nu ik nummer een ben."
"Ik denk daar niet aan als ik 's ochtends opsta. Ik vind het vooral leuk om te tennissen. De bal en mijn doelen zijn nog steeds hetzelfde."
Verbeterpunten
Ondanks zijn succesvolle jaar ziet Nadal nog voldoende punten die hij kan verbeteren. Vooral over zijn service is hij niet tevreden. Hij zou zijn opslag graag inruilen voor die van de Kroatische reus Ivo Karlovic.
Daarnaast baart vooral de volle ATP-kalender Nadal zorgen. "Het seizoen is altijd te lang, maar dit jaar was het verschrikkelijk. Als je wilt meedraaien in de top tien kun je echter niks missen. Ik zou daarom graag willen dat de wereldranglijst twee jaar blijft staan, dan kun je er tenminste eens tussenuit."
500-Status
De spelersvakbond ATP voert komend jaar evenementen met de zogenoemde 500-status in. Ook het ABN Armo-toernooi behoort tot deze reeks.
De tennissers kunnen meer punten verdienen, maar zijn wel verplicht er in totaal vier in hun programma op te nemen. Richard Krajicek hoopt hiermee meer toppers naar Rotterdam te lokken.
Troef
Met Nadal heeft hij zijn belangrijkste troef binnen. "Ik vond het natuurlijk jammer dat hij er dit jaar snel uitlag, maar zijn aanwezigheid doet toch wat met het toernooi. Hij is een flamboyante speler en nu helemaal omdat hij de nummer een is."
Krajicek is eveneens bezig geweest met Federer. De Zwitser heeft echter niets meer laten horen. "Nu Nadal komt is het ook niet echt noodzakelijk meer, maar misschien komt hij alsnog. Ik heb ook goede hoop op Novak Djokovic."
De nummer drie van de wereld meldde zich in februari na zijn winst op de Australian Open af.
Geen zorgen
Hoewel er de afgelopen periode veel onrust ontstond over de hoofdsponsor, maakt Krajicek zich vooralsnog geen zorgen over de toekomst. Het contract met de bank loopt nog door tot en met 2011.
"Het zit wel in mijn achterhoofd, maar ik ben er niet echt mee bezig. We willen straks een supertoernooi neerzetten en daarna kijken we wel verder."
Wildcard
Krajicek maakte in Madrid alleen de komst van Nadal bekend. De komende weken gaat hij verder werken aan het deelnemersveld. Hij beseft dat de Nederlandse spelers opnieuw afhankelijk zullen zijn van een wildcard.
Hij wil de uitnodigingen weloverwogen toewijzen. "Ik wil graag Nederlanders. Ik ga echter wel kijken of iemand echt professioneel en ambitieus met tennis bezig is, zoals bijvoorbeeld Robin Haase."

Startpagina