Springruiters zesde na dag één

Laatste update:  17 augustus 2008 18:45 info

PEKING - De Nederlandse springruiters staan bij de Olympische Spelen na de eerste dag van de landenwedstrijd op de zesde plaats. De Zwitsers namen zondag in Hongkong de leiding, die ze wel moeten delen met de Amerikanen.

Foto:  ANP

Het verschil met Oranje is niet bijster groot, 12 strafpunten voor de leiders tegen 17 voor Nederland. "Als we maandag een goede dag hebben, doen we nog mee om de medailles", zei Gerco Schröder. Dat vond ook bondscoach Rob Ehrens: "Alles is mogelijk."

Uitgerekend de vervangers van de afwezige toppers Jeroen Dubbeldam en Albert Zoer presteerden het best. Marc Houtzager (Opium VS) had slechts een tijdfoutje. Angelique Hoorn en Blauwendraad's O'Brien maakten één springfout. Gerco Schröder met Monaco (12 strafpunten) en Vincent Voorn met Alpapillon Armanie (16) vielen tegen.

Hoger

"Wat mij betreft mag het nog wel een tikkeltje hoger allemaal", zei Houtzager na zijn tweede goede rit van het toernooi vol zelfvertrouwen.

"Ik voel gewoon dat mijn paard het aankan. Het dier springt het hele seizoen al super. Het was een moeilijke proef en er werden veel fouten gemaakt. Bij ons liep het echter allemaal prima."

Hoorn

Hoorn, licht geblesseerd aan haar hand, reed eveneens overtuigend. Haar laatste concours in de voorbereiding, het CSI in Geesteren, was volledig mislukt.

"Ik heb dat van me afgezet", zei de amazone, de eerste vrouw ooit in een Nederlandse springequipe op de Spelen. "Ik wist dat het beter kon. Dat is gebleken."

"Ik had vooraf getekend voor dit resultaat", zei de Wanneperveense, die met haar vroegere paard Hascal al eens de Wereldruiterspelen reed.

"Achteraf betreur ik natuurlijk dat ene foutje. Het had misschien niet eens gehoeven. Maar het paard is heel fris. Ik heb er veel vertrouwen in voor de komende dagen."

Niet goed

Schröder was minder te spreken over zijn eigen optreden. "12 strafpunten is gewoon echt niet goed genoeg. Gelukkig hebben Marc en Angelique het wel goed gedaan", reageerde hij voor de camera van de NOS.

Vincent Voorn toonde zich na afloop teleurgesteld. "We waren even de weg kwijt", verklaarde hij de springfouten van Alpapillon-Armanie.

Individueel

Na zijn goede optreden zondag in de landenwedstrijd van de Olympische Spelen van Peking staat Marc Houtzager hoog in het individuele klassement. De ruiter uit Rouveen en Opium VS bezetten de zevende plaats.

Houtzager heeft tot nu toe 3 strafpunten, opgelopen door tijdfouten. Alleen de Amerikaan McLain Ward en de Fransman Eric Lamaze zijn nog geheel foutloos.

De beste 35 combinaties in de tussenstand gaan na het tweede deel van de landenwedstrijd, maandag, door naar de finale van vrijdag. Ook Hoorn (zestiende) voldoet vooralsnog ruimschoots aan de limiet.

Vincent Voorn balanceert met een voorlopige 35ste plek op het randje. Gerco Schröder staat nu 37ste.

Lansink

Voormalig Nederlander Jos Lansink is vierde. De Belg heeft twee strafpunten.

Per land mogen niet meer dan drie combinaties naar de finale.

ZIE OOK:

Lees alles over de Olympische Spelen op peking.nusport.nl

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder