. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Olympisch dorp in Peking geopend (video)

Uitgegeven: 27 juli 2008 09:34
Laatst gewijzigd: 27 juli 2008 16:00

PEKING - De burgemeester van de Chinese hoofdstad Peking heeft zondag het Olympisch dorp geopend.

ANP
Opening Olympisch dorp

Ongeveer 16.000 sporters, trainers en functionarissen worden tijdens de komende Olympische Spelen in het zwaarbewaakte onderkomen gehuisvest.

De Chinese delegatie nam als eerste haar intrek in het dorp. De gastheren vormen met 639 atleten de grootste afvaardiging tijdens de Spelen.

9000 slaapkamers

In totaal zijn er 42 appartementenblokken gebouwd met meer dan 9000 slaapkamers. Ook voor IOC-voorzitter Jacques Rogge is een kamer beschikbaar.

In het dorp zijn behalve de woningen ook Chinese culturele centra gevestigd. Daar kunnen atleten onder meer een cursus Chinees volgen of leren hoe ze een vlieger moeten maken.

Verder zijn er een kliniek, een bibliotheek, winkels, een reeks 24-uurs restaurants en sportfaciliteiten aanwezig. Het dorp is beveiligd met hoge muren en hekken en aan de poorten is een uitgebreide tassencontrole.

Smog

Met nog twaalf dagen te gaan tot de start van de Spelen vulde smog de lucht boven Peking tijdens de opening van het dorp.

De vuile lucht is een bron van zorg voor het organisatiecomité. Meer dan een miljoen auto's worden van de straten geweerd en fabrieken zijn stilgelegd om de luchtkwaliteit te verbeteren.

© ANP

Overig nieuws

Terry is dankbaar

FC Knudde

De Zijlijn

Maakte geen drank meer kapot dan je lief is? Heeft De Guzman het echt nog naar zijn in Rotterdam? Welke speler aapt welke trainer na?

Lees verder

Column

'Waar de Canadezen die groene blokjes vandaan hebben is een raadsel. Het is een laaghartige poging om de concurrentie een loer te draaien.'

Lees verder

Prachtig doelpunt

De Braziliaan Robinho is terug bij Santos en dat zal men weten ook. Met een hakbal besliste hij bij zijn debuut de 'classico'.

Bekijk de video