Hockeyers te sterk voor Britten

Laatste update:  23 oktober 2007 21:14 info

UDEN - De Nederlandse hockeyers hebben dinsdagavond in Uden een oefeninterland tegen Groot-Brittanniƫ met 3-1 gewonnen. Voor Oranje scoorden Teun de Nooijer en Matthijs Brouwer in de eerste helft.

Foto:  ANP

Taeke Taekema trof doel in de laatste minuut uit zijn derde strafcorner.

Voor Oranje was het de eerste wedstrijd na het gewonnen EK eind augustus in Manchester. Bij dat toernooi in eigen land eindigde de Britse ploeg als vijfde. Beide teams zijn in voorbereiding op de Champions Trophy, die over een maand met acht landen in Maleisiƫ begint.

Titelverdediger

Nederland is titelverdediger en opent het zware evenement, met acht duels in elf dagen, op 29 november met de wedstrijd tegen Groot-Brittanniƫ.

De Nederlandse ploeg telde voor 2500 toeschouwers in Uden twee debutanten. Middenvelder Klaas Vermeulen (Kampong) en doelman Marcel Koeton (Tilburg) kwamen voor de eerste keer officieel in actie voor Oranje.

Dank

Voor Koeton was het ook meteen de laatste keer. Hij mocht van Oltmans het eerste kwartier van de wedstrijd meedoen als dank voor bewezen diensten bij het EK in Manchester. Koeton fungeerde toen als reservekeeper bij absentie van de geblesseerde Jaap Stockmann (Bloemendaal).

Van de EK-selectie van Oltmans waren doelman Guus Vogels (Europese verplichtingen komend weekeinde met zijn club HGC), Floris Evers (knie) en Timme Hoyng (bilspier) in Brabant niet van de partij.

Door een volle agenda speelt Oranje tot aan de Champions Trophy in Kuala Lumpur, waar het zo'n dertig graden warmer zal zijn dan dinsdagavond in de Udense vrieskou, geen oefenduels meer.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Pijnlijke nederlaag'

Guardiola ziet FC Barcelona achterop raken

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder