Darts

Overzicht: Uitslagen en programma Premier League Darts

De tien beste darters van de PDC komen van februari tot en met mei 2017 uit in de Premier League. Het Rotterdamse Ahoy is op 16 maart het decor voor de zevende speelronde. Een overzicht van de deelnemers, de uitslagen en het programma.

Deelnemers:
Michael van Gerwen
Gary Anderson (Sch)
Peter Wright (Sch)
Adrian Lewis (Eng)
Phil Taylor (Eng)
Raymond van Barneveld
James Wade (Eng)
Dave Chisnall (Eng)
Jelle Klaasen
Kim Huybrechts (Bel)

Stand na speelronde 12 (Aantal duels):
1. Michael van Gerwen - 19 punten (12)
2. Peter Wright - 17 punten (13)
3. Phil Taylor - 15 punten (13)
4. Gary Anderson - 14 punten (13)
5. Raymond van Barneveld - 14 punten (13)
6. Adrian Lewis - 13 punten (12)
7. Dave Chisnall - 12 punten (13)
8. James Wade - 10 punten (13)

Uitgeschakeld:
9. Jelle Klaasen - 3 punten
10. Kim Huybrechts - 3 punten

Uitslagen

Speelronde 1 (Newcastle, 2 februari)
Kim Huybrechts-James Wade 5-7
Raymond van Barneveld-Adrian Lewis 7-5
Phil Taylor-Dave Chisnall 7-3
Gary Anderson-Michael van Gerwen 6-6
Peter Wright-Jelle Klaasen 7-4

Speelronde 2 (Nottingham, 9 februari)
Adrian Lewis-Dave Chisnall 7-2
James Wade-Phil Taylor 6-6
Jelle Klaasen-Gary Anderson 3-7
Peter Wright-Michael van Gerwen 3-7
Kim Huybrechts-Raymond van Barneveld 6-6

Speelronde 3 (Leeds, 16 februari)
Gary Anderson-Peter Wright 5-7
Adrian Lewis-James Wade 4-7
Phil Taylor-Raymond van Barneveld 7-4
Michael van Gerwen-Jelle Klaasen 7-4
Dave Chisnall-Kim Huybrechts 7-4

Speelronde 4 (Brighton, 23 februari)
Dave Chisnall-Jelle Klaasen 3-7
Michael van Gerwen-Adrian Lewis 6-6
Gary Anderson-James Wade 6-6
Phil Taylor-Kim Huybrechts 6-6
Raymond van Barneveld-Peter Wright 6-6

Speelronde 5 (Exeter, 2 maart)
Dave Chisnall-Raymond van Barneveld 7-2
Jelle Klaasen-Kim Huybrechts 6-6
Gary Anderson-Phil Taylor 6-6
Adrian Lewis-Peter Wright 2-7
James Wade-Dave Chisnall 5-7
Michael van Gerwen ontbrak wegens rugblessure

Speelronde 6 (Glasgow, 9 maart)
Adrian Lewis-Phil Taylor 7-4
James Wade-Peter Wright 5-7
Kim Huybrechts-Michael van Gerwen 5-7
Jelle Klaasen-Raymond van Barneveld 5-7
Dave Chisnall-Gary Anderson 3-7

Speelronde 7 (Rotterdam, 16 maart)
James Wade-Jelle Klaasen 7-3
Peter Wright-Dave Chisnall 7-4
Raymond van Barneveld-Gary Anderson 7-2
Phil Taylor-Michael van Gerwen 4-7
Kim Huybrechts-Adrian Lewis 3-7

Speelronde 8 (Manchester, 23 maart)
Michael van Gerwen-James Wade 7-4
Kim Huybrechts-Gary Anderson 2-7
Peter Wright-Phil Taylor 5-7
Jelle Klaasen-Adrian Lewis 5-7
Raymond van Barneveld-Michael van Gerwen 7-5

Speelronde 9 (Cardiff, 30 maart)
Raymond van Barneveld-James Wade 7-2
Phil Taylor-Jelle Klaasen 7-5
Gary Anderson-Adrian Lewis 7-3
Michael van Gerwen-Dave Chisnall 7-1
Peter Wright-Kim Huybrechts 7-0

Speelronde 10 (Dublin, 6 april)
James Wade-Michael van Gerwen 5-7
Raymond van Barneveld-Phil Taylor 3-7
Dave Chisnall-Peter Wright 6-6
Adrian Lewis-Gary Anderson 7-3
James Wade-Raymond van Barneveld 2-7

Speelronde 11 (Liverpool, 13 april)
Gary Anderson-Dave Chisnall 6-6
Michael van Gerwen-Peter Wright 6-6
Adrian Lewis-Raymond van Barneveld 7-4
Phil Taylor-James Wade 5-7
Peter Wright-Gary Anderson 2-7

Programma speelronde 12 (Belfast, 20 april)
Dave Chisnall-Adrian Lewis 7-3
Phil Taylor-Gary Anderson 7-4
Peter Wright-James Wade 7-3
Michael van Gerwen-Raymond van Barneveld 7-2
Dave Chisnall-Phil Taylor 7-2

Programma

​​​​​​​Programma speelronde 13 (Birmingham, 27 april)
James Wade-Adrian Lewis
Dave Chisnall-Michael van Gerwen
Phil Taylor-Peter Wright
Gary Anderson-Raymond van Barneveld
Adrian Lewis-Michael van Gerwen

Programma speelronde 14 (Sheffield, 4 mei)
Peter Wright-Adrian Lewis
Raymond van Barneveld-Dave Chisnall
James Wade-Gary Anderson
Michael van Gerwen-Phil Taylor

Programma speelronde 15 (Aberdeen, 11 mei)
Dave Chisnall-James Wade
Phil Taylor-Adrian Lewis
Peter Wright-Raymond van Barneveld
Michael van Gerwen-Gary Anderson

Programma halve finales en finale (Londen, 18 mei)
Nog niet bekend

In het eerste deel van de competitie spelen de deelnemers eenmaal tegen elkaar. Na deze halve competitie vallen de nummer negen en tien van de lijst af. Daarna stuiten de overgebleven acht darters nog eenmaal op elkaar.

De top vier van deze lijst plaatst zich uiteindelijk voor de halve finales, die op dezelfde avond als de finale (18 mei) worden afgewerkt.

Eerdere winnaars:
2005: Phil Taylor
2006: Phil Taylor
2007: Phil Taylor
2008: Phil Taylor
2009: James Wade
2010: Phil Taylor
2011: Gary Anderson
2012: Phil Taylor
2013: Michael van Gerwen
2014: Raymond van Barneveld
2015: Gary Anderson
2016: Michael van Gerwen

Prijzengeld:
Winnaar: €290.000
Verliezend finalist: €140.000
Halve finalisten: €93.000
Vijfde plaats: €75.000
Zesde plaats: €64.000
Zevende plaats: €58.000
Achtste plaats: €52.000
Negende plaats: €35.000
Tiende plaats: €29.000

Totaal: €960.000

Lees meer over:

Resterend programma top twee

Resterend programma top twee
Feyenoord heeft de titelrace met Ajax in de Eredivisie zo goed als beslist.

Programma Premier League Darts

Programma Premier League Darts
Titelverdediger Van Gerwen staat bovenaan in het klassement, voor Wright en Van Barneveld.
Tip de redactie