Uitgegeven: 
Laatste update: 
3 juli 2012 15:47
3 juli 2012 16:45

IMF ziet Duitse economie herstellen

WASHINGTON - De groei van de Duitse economie trekt in de loop van dit jaar aan.

Foto:  AFP

Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een dinsdag gepresenteerd rapport over de grootste economie van Europa.

Duitsland dankt zijn economische groei normaal gesproken vooral aan de export. Momenteel zijn het echter vooral de consumenten in eigen land die de kar trekken.

Dankzij hogere lonen en de lage rente blijven hun uitgaven op peil. Dit leidt volgens het IMF tot een economische groei van 1 procent in 2012 en een plus van 1,4 procent volgend jaar.

Het risico op een slechtere uitslag blijft echter groot, waarschuwt het IMF. Een verdere escalatie van de schuldencrisis, verslechterende economische vooruitzichten in de rest van de wereld of een forse stijging van de olieprijs kunnen een stevige rem zetten op de economische groei van Duitsland.

Lees alles over de schuldencrisis in ons dossier

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Cyprus

Wat houdt het reddingspakket voor Cyprus precies in en wie betaalt er eigenlijk voor? 

Lees meer in vijf vragen

Dijsselbloem

Minister Dijsselbloem is gekozen tot voorzitter van de eurogroep. Maar wat houdt deze functie nou precies in?

Lees meer

Kredietbeoordelaars

Landen als Spanje komen regelmatig in de problemen na een afwaardering van Moody's of Fitch. NU.nl legt u in vijf vragen kredietbeoordelaars uit.

Lees verder

Begroting EU

De EU-top donderdag en vrijdag gaat over de begroting. Rutte gaat de onderhandelingen in met ''een pistool'' op zak.

Lees meer in 5 vragen