Gepubliceerd: 
Laatste update: 
29 juni 2012 16:45
29 juni 2012 16:44

Juncker blijft voorzitter eurogroep

BRUSSEL - De Luxemburgse premier Jean-Claude Juncker blijft vooralsnog voorzitter van de eurogroep, het samenwerkingsverband van de ministers van Financiën van de 17 eurolanden.

Foto:  ANP

Hij zal zijn komende termijn van 2,5 jaar echter niet uitzitten, zo maakte hij vrijdagochtend in de marge van de EU-top in Brussel bekend.

Op de top werd de knoop echter nog niet doorgehakt. Omdat de Duitse bondskanselier Angela Merkel weg moest, is de beslissing uitgesteld tot begin volgende maand, maakte Europees president Herman Van Rompuy na afloop van de top bekend.

De huidige termijn van Juncker loopt binnenkort af. Lange tijd werd verwacht dat hij op dat moment zou aftreden om te worden opgevolgd door de Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble. Binnen Europa bestond echter verzet tegen diens benoeming omdat Duitsland daarmee een wel erg dominante positie zou krijgen.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Rusland

Ook de Russische economie voelt de recessie in de eurozone.

Lees meer

Cyprus

Wat houdt het reddingspakket voor Cyprus precies in en wie betaalt er eigenlijk voor? 

Lees meer in vijf vragen

Kredietbeoordelaars

Landen als Spanje komen regelmatig in de problemen na een afwaardering van Moody's of Fitch. NU.nl legt u in vijf vragen kredietbeoordelaars uit.

Lees verder

Begroting EU

De EU-top donderdag en vrijdag gaat over de begroting. Rutte gaat de onderhandelingen in met ''een pistool'' op zak.

Lees meer in 5 vragen