Uitgegeven: 
Laatste update: 
17 juni 2012 10:43
17 juni 2012 10:43

Duitse toppoliticus wil referendum over hulp

MÜNCHEN - Duitsland moet een referendum organiseren voor elke volgende hulp aan noodlijdende eurolanden, vindt de premier van de Duitse deelstaat Beieren. 

Foto:  Thinkstock

Premier Horst Seehofer is ook voorzitter van de Duitse Eerste Kamer en hoofd van de Beierse partij CSU, een zusterpartij van Angela Merkels CDU.

Duitsland moet bij Europese noodhulp steeds de hoogste bedragen betalen, omdat het de grootste economie van de eurolanden is.

''Als de omvang van de Duitse financiële betrokkenheid toeneemt, moeten we het volk om zijn mening vragen'', zegt Seehofer op de website van weekblad Der Spiegel. Als politici kunnen uitleggen wat er op het spel staat ''hoeven ze de bevolking niet te vrezen''.

Alles over de schuldencrisis in ons dossier

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Cyprus

Wat houdt het reddingspakket voor Cyprus precies in en wie betaalt er eigenlijk voor? 

Lees meer in vijf vragen

Dijsselbloem

Minister Dijsselbloem is gekozen tot voorzitter van de eurogroep. Maar wat houdt deze functie nou precies in?

Lees meer

Kredietbeoordelaars

Landen als Spanje komen regelmatig in de problemen na een afwaardering van Moody's of Fitch. NU.nl legt u in vijf vragen kredietbeoordelaars uit.

Lees verder

Begroting EU

De EU-top donderdag en vrijdag gaat over de begroting. Rutte gaat de onderhandelingen in met ''een pistool'' op zak.

Lees meer in 5 vragen