Uitgegeven: 
Laatste update: 
24 mei 2012 12:22
24 mei 2012 12:22

'Leiding ESM belangrijker dan eurogroep'

BERLIJN - Angela Merkel moet ervoor zorgen dat een Duitser de leiding krijgt over het permanente noodfonds ESM in plaats van jagen op de topfunctie van de eurogroep.

Foto:  AFP

Dat stelde de oppositiepartij SPD donderdag tegenover de zakenkrant Handelsblatt.

Een woordvoerder van de sociaaldemocraten, die in de oppositie zitten, stelde dat Klaus Regling het goed heeft gedaan als topman van het tijdelijke noodfonds EFSF. Dat gaat deze zomer op in het ESM, voluit het European Stability Mechanism.

''Regling heeft de juiste papieren om het ESM te leiden'', aldus een woordvoerder van de SPD.

Merkel probeert al enige tijd haar minister van Financiën Wolfgang Schäuble naar voren te schuiven als voorzitter van de eurogroep, het overlegorgaan van de ministers van Financiën van de eurolanden. Het voorzitterschap is volgens de SPD een ''functie zonder invloed.'' Merkel ''zou er beter aan doen om de heer Regling te steunen''.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Rusland

Ook de Russische economie voelt de recessie in de eurozone.

Lees meer

Cyprus

Wat houdt het reddingspakket voor Cyprus precies in en wie betaalt er eigenlijk voor? 

Lees meer in vijf vragen

Kredietbeoordelaars

Landen als Spanje komen regelmatig in de problemen na een afwaardering van Moody's of Fitch. NU.nl legt u in vijf vragen kredietbeoordelaars uit.

Lees verder

Begroting EU

De EU-top donderdag en vrijdag gaat over de begroting. Rutte gaat de onderhandelingen in met ''een pistool'' op zak.

Lees meer in 5 vragen