Aanvullende begroting Duitsland voor ESM

Laatste update:  15 december 2011 19:09 info Bekijk op de kaart

BERLIJN - Duitsland stelt voor zijn bijdrage aan het permanente noodfonds ESM een aanvullende begroting op. Dat zei minister van Financiën Wolfgang Schäuble donderdag. 

Foto:  ANP

Volgens Schäuble moet het zogeheten European Stability Mechanism zo snel mogelijk gefinancierd worden.

''Een aanvullende begroting is de meest transparante manier om de fondsen hiervoor vrij te maken.''

Het ESM vervangt medio volgend jaar, een jaar eerder dan oorspronkelijk gepland, het huidige noodfonds EFSF. Het ESM kan 500 miljard euro uitlenen. EU-president Herman van Rompuy zei dinsdag dat in maart bekend wordt gemaakt of dat bedrag afdoende is. 

Lees meer over het noodfonds

Lees alles over de schuldencrisis

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Geen zin

De EU-toppen hebben geen enkele zin, aldus Duitse topeconoom Hans Werner Sinn in een interview met NU.nl.

Lees verder

Noodfonds

De Tweede Kamer debatteert dinsdag en woensdag over het Europese noodfonds (ESM), dat is opgericht om de financiële crisis in Europa te bezweren. NU.nl legt u in vijf vragen het noodfonds verder uit.

Lees verder

Uit de EU

Het gevaar dat Griekenland uit de euro en de Europese Unie moet stappen wordt steeds reëler, aldus een Griekse politieke onderzoeksinstituut.

Lees verder

Spanje

"Er is een serieus risico dat investeerders ons geen geld meer willen lenen", zo waarschuwt de premier van Spanje.

Lees verder

Formatie Griekenland

In Griekenland worden nieuwe verkiezingen gehouden. Alle pogingen tot het vormen van een coalitie zijn mislukt.

Bekijk overzicht