Schaatsen

Overzicht: Uitslagen van het EK allround en sprint in Thialf

Thialf was van vrijdag 6 januari tot en met zondag 8 januari het decor voor de EK allround en sprint van 2017. Het was voor het eerst dat de sprinters strijden om de Europese titel. Bekijk hier een overzicht van de uitslagen.

Klassementen

EK sprint (vrouwen) eindstand
1. Karolina Erbanova (Tsj) - 152.180
2. Jorien ter Mors - 1.52.270
3. Olga Fatkulina (Rus) - 1.52.535
4. Marrit Leenstra - 153.580
5. Hege Bökko (Noo) - 154.595
6. Yekaterina Shikhova (Rus) - 154.655
7. Sanneke de Neeling - 154.715
8. Vanessa Herzog (Oos) - 156.130

EK allround (mannen) eindstand
1. Sven Kramer - 148.699
2. Jan Blokhuijsen - 149.816
3. Bart Swings (Bel) - 151.293
4. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 151.933
5. Douwe de Vries - 152.251
6. Andrea Giovannini (Ita) - 152.802
7. Denis Yuskov (Rus) - 152.845
8. Sindre Henriksen - 153.463

EK allround (vrouwen) eindstand
1. Ireen Wüst - 161.125
2. Martina Sablikova (Tsj) - 162.288, + 1,17
3. Antoinette de Jong - 162.645, +1,52
4. Yvonne Nauta - 164.267, + 3,15
5. Olga Graf (Rus) - 164.732, +3,61
6. Claudia Pechstein (Dui) - 165.664, +4,54
7. Natalia Czerwonka (Pol) - 166.070, +4,95
8. Ida Njatun (Noo) - 166.933, +5,81

EK sprint (mannen) eindstand
1. Kai Verbij - 139.230
2. Kjeld Nuis - 139.700, +0.47
3. Nico Ihle (Dui) - 139.785, +0.56
4. Aleksey Yesin (Rus) - 139.890, +0,66
5. Havard Lorentzen (Noo) - 140.040, +0,81
6. Mika Poutala (Fin) - 140.370, + 1.12
7. Ronald Mulder - 140,370, +1.14
8. Piotr Michalski (Pol) - 141.585, +2.36

Uitslagen

EK allround

500 meter, vrouwen
1. Ireen Wüst - 39,26
2. Antoinette de Jong - 39,56
3. Natalia Czerwonka (Pol) - 39,85
4. Ida Njatun (Noo) - 39,98
5. Martina Sablikova (Tsj) - 40,18
13. Yvonne Nauta - 40,82

3000 meter, vrouwen
1. Ireen Wüst - 4.03,93
2. Martina Sablikova (Tsj) - 4.04,73
3. Antoinette de Jong - 4.05,44
4. Anna Yurakova (Rus) - 4.06,50
5. Yvonne Nauta - 4.07,32

1500 meter, vrouwen
1. Ireen Wüst - 1.56,57
2. Antoinette de Jong - 1.58,34
3. Martina Sablikova (Tsj) - 1.58,72
4. Yvonne Nauta - 1.59,06
5. Natalia Czerwonka (Pol) - 1.59,17

500 meter, vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 6.57,47
2. Ireen Wüst - 7.03,54
3. Yvonne Nauta - 7.05,41
4. Antoinette de Jong - 7.07,33
5. Olga Graf (Rus) - 7.11,98

500 meter, mannen
1. Sindre Henriksen (Noo) - 36,30
2. Jan Blokhuijsen - 36,43
3. Denis Yuskov (Rus) - 36,44
4. Konrad Niedzwiedzki (Pol) - 36,50
5. Simen Spieler Nilsen (Noo) - 36,55
8. Sven Kramer - 36,81
16. Douwe de Vries - 37,46

5000 meter, mannen
1. Sven Kramer - 6.10,58
2. Jan Blokhuijsen - 6.16,86
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.20,17
4. Andrea Giovannini (Ita) - 6.21,78
5. Bart Swings (Bel) - 6.21,80
6. Douwe de Vries - 6.23,00

1500 meter, mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.46,54
2. Sven Kramer - 1.46,55
3. Sindre Henriksen (Noo) - 1.47,82
4. Konrad Niedzwiedzki (Pol) - 1.47,83
5. Bart Swings (Bel) - 1.48,02
7. Jan Blokhuijsen - 1.48,31
11. Douwe de Vries - 1.48,75

10.000 meter mannen
1. Sven Kramer - 13.06,30
2. Jan Blokhuijsen - 13.11,95
3. Bart Swings (Bel) - 13.15,54
4. Douwe de Vries - 13.24,83
5. Andrea Giovannini (Ita) - 13.41,37

EK sprint

500 meter, mannen
1. Ronald Mulder - 34,87
2. Ruslan Murashov (Rus) - 34,88
3. Nico Ihle (Dui) - 34,95
4. Kai Verbij - 34,98
5. Mika Poutala (Fin) - 35,10
9. Kjeld Nuis - 35,49

1000 meter, mannen
1. Kjeld Nuis - 1.08,77
2. Kai Verbij - 1.09,01
3. Havard Lorentzen (Noo) - 1.09,23
4. Nico Ihle (Dui) - 1.09,45
5. Aleksey Yesin (Rus) - 1.09,48
8. Ronald Mulder - 1.10,46

500 meter, mannen
1. Ronald Mulder - 35,08
2. Kai Verbij - 35,12
3. Alexey Yesin (Rus) - 35,20
4. Mika Poutala (Fin) - 35,27
5. Espen Aarnsen Hvammen (Noo) - 35,30
7. Kjeld Nuis - 35,40

1000 meter, mannen
1. Kjeld Nuis - 1.08,85
2. Nico Ihle (Dui) - 1.09,20
3. Kai Verbij - 1.09,25
4. Aleksey Yesin (Rus) - 1.09,34
5. Mika Poutala (Fin) 1.09,45
8. Ronald Mulder - 1.10,38

500 meter, vrouwen
1. Olga Fatkulina (Rus) - 38,16
2. Karolina Erbanova (Tsj) - 38,23
3. Marrit Leenstra - 38,55
4. Jorien ter Mors - 38,75
5. Hege Bökko (Noo) - 38,81
10. Sanneke de Neeling - 39,14

1000 meter, vrouwen
1. Jorien ter Mors - 1.15,58
2. Karolina Erbanova (Tsj) - 1.15,69
3. Marrit Leenstra - 1.15,95
4. Olga Fatkulina (Rus) - 1.16,15
5. Yekatarina Lobysheva (Rus) - 1.16,27
7. Sanneke de Neeling - 1.16,87

500 meter, vrouwen
1. Olga Fatkulina (Rus) - 38,07
2. Karolina Erbanova (Tsj) - 38,19
3. Jorien ter Mors - 38,29
4. Sanneke de Neeling - 38,77
5. Hege Bökko - 38,78
7. Marrit Leenstra - 38,88

1000 meter vrouwen
1. Jorien ter Mors - 1.14,88
2. Karolina Erbanova (Tsj) - 1.15,83
3. Marrit Leenstra 1.16,35
4. Olga Fatkulina (Rus) - 1.16,46
5. Sanneke de Neeling - 1.16,74

Selectieprocedure

Welke Nederlanders plaatsen zich dit weekend in Heerenveen voor de WK allround (5-6 maart, Hamar) en WK sprint (27-28 maart, Calgary)?

WK allround

  • De beste Nederlander in het eindklassement van het EK allround, mits bij de beste zes;
  • De tweede Nederlander in het eindklassement van het EK allround, mits bij de beste drie.

WK sprint

  • De beste Nederlander in het eindklassement van het EK sprint, mits bij de beste zes;
  • ​De tweede Nederlander in het eindklassement van het EK sprint, mits bij de beste drie.

Titelverdedigers
EK allround, mannen: Sven Kramer
EK allround, vrouwen: Martina Sablikova (Tsj)
EK sprint, mannen: -
EK sprint, vrouwen: -

Lees meer over:

Uitslagen en programma Afrika Cup

Uitslagen en programma Afrika Cup
Zestien landen strijden tot en met 5 februari in Gabon om de titel van beste Afrikaanse voetballand.

Wintertransfers Eredivisie

Wintertransfers Eredivisie
Heerenveen neemt het Noorse supertalent Martin Ödegaard op huurbasis over van Real Madrid.
Tip de redactie