Schaatsen

Hoe zien de schaatsploegen en de schaatskalender eruit?

Op vrijdag 28 oktober gaat het nieuwe schaatsseizoen van start met de wedstrijden om de KNSB Cup in Groningen, waarbij startbewijzen voor de eerste vier World Cups in Harbin, Nagano, Astana en Heerenveen te verdienen zijn. Hoe ziet de rest van de schaatskalender eruit en wat is de samenstelling van de ploegen?

Lotto-Jumbo
Mannen: Alexis Contin (Fra), Gerben Jorritsma, Sven Kramer, Kjeld Nuis, Hein Otterspeer, Patrick Roest, Jan Smeekens, Douwe de Vries.
Vrouwen: Lotte van Beek, Sanneke de Neeling, Roxanne van Hemert.
Coach: Jac Orie.

Team Plantina
Mannen: Lucas van Alphen, Thomas Krol, Ronald Mulder, Daidai Ntab, Martijn van Oosten, Thijs Roozen, Pim Schipper, Kai Verbij, Koen Verweij.
Vrouwen: Reina Anema, Esther Kiel, Esmee Visser, Jorien Voorhuis, Linda de Vries, Annouk van der Weijden.
Coaches: Martin ten Hove, Gerard van Velde.

Team Clafis
Mannen: Jorrit Bergsma, Evert Hoolwerf, Erik Jan Kooiman, Niels Mesu, Simon Schouten, Arjan Stroetinga, Bob de Vries.
Vrouwen: Carien Kleibeuker, Heather Richardson-Bergsma (VS), Irene Schouten.
Coaches: Jillert Anema, Aart van der Wulp.

Team Afterpay
Vrouwen: Floor van den Brandt, Anice Das, Karolina Erbanova (Tsj), Annette Gerritsen, Letitia de Jong, Mayon Kuipers, Jorien ter Mors, Janine Smit, Bo van der Werff.
Coach: Dennis van der Gun.

Team Justlease.nl
Mannen: Jan Blokhuijsen, Marcel Bosker, Konrad Niedzwiedzki (Pol), Aron Romeijn, Jos de Vos.
Vrouwen: Antoinette de Jong, Melissa Wijfje, Ireen Wüst.
Coach: Rutger Tijssen.

Team Victorie
Mannen: Daniel Greig (Aus), Willem Hoolwerf, Jesper Hospes, Kars Jansman, Michel Mulder, Bart Swings (Bel), Sjoerd de Vries.
Vrouwen: Carlijn Achtereekte, Vanessa Bittner (Oos), Marije Joling.
Coach: Desly Hill.

Kalender

2016
28-30 oktober: KNSB Cup (Groningen)
11-13 november: World Cup 1 (Harbin, China)
18-20 november: World Cup 2 (Nagano, Japan)
2-4 december: World Cup 3 (Astana, Kazachstan)
9-11 december: World Cup 4 (Heerenveen)
28-30 december: NK afstanden (Heerenveen)

2017
6-8 januari: EK allround en sprint (Heerenveen)
20-22 januari: NK allround en sprint (Heerenveen)
27-29 januari: World Cup 5 (Berlijn, Duitsland)
9-12 februari: WK afstanden (Gangneung, Zuid-Korea)
25-26 februari: WK sprint (Calgary, Canada)
4-5 maart: WK allround (Hamar, Noorwegen)
10-12 maart: World Cup finale (Chelyabinsk, Rusland)

Lees meer over:

Blijf live op de hoogte met de app

Blijf live op de hoogte met de app
Door een innovatieve opzet in de vorm van een liveblog is de nieuwe app van NUsport nóg actueler.

Hiphop, Ronnie Flex en dammen

Hiphop, Ronnie Flex en dammen
Jan Groenendijk en Roel Boomstra strijden om WK-titel en voor hipper imago van hun sport.
Tip de redactie