Gepubliceerd: 
Laatste update: 
5 maart 2013 21:15
5 maart 2013 21:15

Teeven gaat verder met rellenfonds

Relschoppers die schade veroorzaken moeten ook de komende jaren een bijdrage doen in een fonds voor de slachtoffers. 

Foto:  ANP

Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven (VVD) heeft de regeling, die werd bedacht na de Project X-rellen in Haren, definitief vastgesteld.

De maatregel geldt met terugwerkende kracht vanaf 21 september, de datum van de rellen in Haren, en is bedoeld voor alle relschoppers die zich misdragen rond bijvoorbeeld voetbalwedstrijden, huldigingen en de viering van oud en nieuw. De regeling loopt door tot 1 januari 2015. Daarna volgt een evaluatie, meldt het ministerie dinsdag.

250 euro

Na de rellen in Haren werd geregeld dat mensen die schade hebben opgelopen een beroep konden doen op een speciaal schadefonds. Minderjarige verdachten moesten een bedrag van 250 euro storten, volwassenen vijfhonderd. In totaal zijn nu 45 mensen veroordeeld om een bijdrage te doen waardoor de pot nu op ruim zeventienduizend euro staat.

Het beheer van het rellenfond is in handen van het Schadefonds Geweldsmisdrijven. Voor gedupeerden in Haren wordt deze maand nog een informatiebijeenkomst gehouden.

Door: Novum

Eerdere berichten

Eerder

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Vertrouwen in Weekers

De meeste Nederlanders vinden dat staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) op had moeten stappen omdat hij de fraude met toeslagen slecht zou hebben aangepakt. 

Lees meer en bekijk foto's

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Peil.nl

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties