Gepubliceerd: 
Laatste update: 
18 juli 2012 21:42
18 juli 2012 21:42

PvdA wil aanpak overbelasting mantelzorger

DEN HAAG - De PvdA wil van het kabinet een plan van aanpak voor de (dreigende) overbelasting van mantelzorgers. Dat blijkt uit Kamervragen.

Foto:  Thinkstock

De partij slaat aan op de resultaten van een meldactie, waaruit valt op te maken dat 86 procent van de mantelzorgers zorg- en huishoudelijke taken uitvoert in het verpleegtehuis waar een dierbare verblijft. 57 procent zou zich daartoe verplicht voelen uit vrees dat hun naaste anders aandacht en zorg tekort komt.

De PvdA denkt dat er al veel te winnen is door een betere communicatie tussen mantelzorger en professionele zorgverleners.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (101)

Vertrouwen in Weekers

De meeste Nederlanders vinden dat staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) op had moeten stappen omdat hij de fraude met toeslagen slecht zou hebben aangepakt. 

Lees meer en bekijk foto's

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Peil.nl

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties