Uitgegeven: 
Laatste update: 
9 juli 2012 20:22
9 juli 2012 20:41

'Beatrix blokkeert wens Kamer'

AMSTERDAM - Koningin Beatrix weigert in te stemmen met het openbaar maken van de beëdiging van ministers. De Tweede Kamer wil dat iedereen kan zien dat ministers de eed afleggen.

Foto:  NU.nl/Gera Nieland

Beatrix blokkeert dit, meldt RTL Nieuws op basis van bronnen. De koning beëdigt in Nederland al twee eeuwen de leden van het kabinet.

Waar dit in veel andere landen in alle openbaarheid gebeurt, kent Nederland alleen het fotomoment op het bordes, na de beëdiging.

De Kamer wil hier een einde aan maken en heeft hierover een motie aangenomen. Premier Mark Rutte (VVD) stond hier niet onwelwillend tegenover, maar Beatrix ziet het niet zitten, meldt RTL. Bij de vorming van het volgende kabinet zal blijken wie aan het langste eind trekt.

Lees de laatste Twitterberichten over dit onderwerp op NULive

Door: Novum
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Peil.nl