Uitgegeven: 
Laatste update: 
21 juni 2012 14:21
21 juni 2012 14:31

Crisiscoalitie dringt aan op flex-AOW

DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Sociale Zaken) moet toch de mogelijkheden in kaart brengen om mensen via een flex-AOW meer keuzevrijheid te geven over wanneer ze stoppen met werken.

Foto:  ANP

Dat vinden VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie, de coalitie van het begrotingsakkoord, blijkt uit een motie die Tweede Kamerlid Jesse Klaver van GroenLinks donderdag indient namens de 5 partijen.

Kamp had eerder op de dag juist gezegd dat hij niet wil kijken naar de flex-AOW, zoals een Kamermeerderheid wil. Volgens hem kost dit geld en dat is er niet. Meer keuzevrijheid zou het effect van de hogere AOW-leeftijd teniet doen, omdat minder mensen langer gaan doorwerken.

Langer doorwerken

Maar de 5 partijen noemen keuzevrijheid met de verhoging van de AOW-leeftijd ''belangrijk en wenselijk''. Volgens Klaver is dat nodig om meer recht te doen aan verschillen tussen mensen. In zware beroepen willen werknemers vaker eerder stoppen met werken, terwijl anderen misschien weer langer door willen.

De kosten zouden in de hand gehouden kunnen worden, door bij eerder pensioen te korten op de AOW-uitkering. Ook wordt langer doorwerken gestimuleerd met een hogere uitkering en de mogelijkheid om in deeltijd aan de slag te blijven met een gedeeltelijke AOW.

Door: ANP
  • Deel

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Peil.nl