Uitgegeven: 
Laatste update: 
23 mei 2012 20:11
23 mei 2012 20:33

Mirjam Sterk verlaat Tweede Kamer

AMSTERDAM - Mirjam Sterk verlaat de Tweede Kamer. Dat maakte het CDA-Kamerlid woensdag bekend in het televisieprogramma De Wereld Draait Door.

Foto:  ANP

Maar ze liet ook weten ''het best leuk te vinden'' als haar een ministerspost wordt aangeboden in een nieuwe regering.

De 39-jarige Sterk maakte het nieuws bekend op de dag dat ze op de kop af 10 jaar in de Tweede Kamer zit. Ze zegt plaats te willen maken voor nieuw talent en haar idealen nu elders te willen verwezenlijken.

Het is nog niet bekend wat ze hierna gaat doen. Ze zei iets in een bestuurlijke richting of mogelijk iets in de media te willen gaan doen. De theologe werkte voor haar Kamerlidmaatschap onder meer bij de IKON.

Integratie en sociale zaken

De protestant Sterk was woordvoerster op het terrein van integratie en sociale zaken voor het CDA. Ze is nu vicefractievoorzitter.

Eerder deze week maakte ook Kathleen Ferrier bekend niet voor het CDA te zullen terugkeren in de Kamer na de verkiezingen van 12 september. Ferrier stond kritisch tegenover de gedoogconstructie van de minderheidsregering CDA-VVD met de PVV.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Peil.nl