Hillen wil meer samenwerking op defensiegebied
DEN HAAG - Europese landen zouden nog veel meer moeten samenwerken op defensiegebied dan ze nu al doen.
Foto: ANP
Daarvoor pleit minister Hans Hillen van Defensie in een reactie op een aanbeveling van de Adviesraad Internationale Vraagstukken (AIV).
Defensiesamenwerking leidt volgens Hillen tot meer slagkracht waardoor conflicten ''snel en overtuigend'' kunnen worden beslecht.
Militaire dominantie is volgens hem van groot belang. Nu geeft Europa met 200 miljard euro per jaar meer uit aan defensie dan China en Rusland samen, maar de samenwerking is te versnipperd, vindt Hillen in navolging van de AIV.
Onverstandig
De raad acht verdere bezuinigingen op het defensiebudget onverstandig. Dan trekken andere landen de betrouwbaarheid van Nederland als partner in twijfel en zet Nederland zich buiten spel, aldus de AIV. Hillen wilde niet vooruitlopen op de onderhandelingen over nieuwe miljardenbezuinigingen tussen VVD, CDA en PVV.
Hillen is het met de AIV eens dat de vrees voor verlies van nationale soevereiniteit bij defensiesamenwerking ''volstrekt achterhaald'' is.

Startpagina