Kamer tegen sluiting jeugdgevangenissen

Laatste update:  18 maart 2010 13:40 info

DEN HAAG - De Tweede Kamer steekt voorlopig een stokje tegen de tijdelijke sluiting van drie jeugdgevangenissen. Een meerderheid vindt dat minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) eerst maar eens duidelijk moet maken wat er met de gebouwen en het personeel gaat gebeuren.

Foto:  ANP

De minister beloofde daar binnen zes weken op terug te komen. Tot die tijd hakt hij geen knopen door.

Een meerderheid van de Kamer vindt het zonde dat dure gebouwen dichtgaan en dat goed opgeleid personeel wat anders moet gaan doen.

Ook heeft Hirsch Ballin niet goed nagedacht over het verlies aan banen in regio's die er toch al moeilijk voorstaan.

'Bizar'

SP'er Krista van Velzen sprak donderdag tijdens overleg met de minister van ''een bizarre, onacceptabele vorm van kapitaalvernietiging''. Haar VVD-collega Fred Teeven bestempelde de plannen als ''een demissionair vluggertje waar de VVD geen behoefte aan heeft''.

PvdA-Kamerlid Lea Bouwmeester noemde de plannen niet onderbouwd. ''Patsboem, we sluiten er drie, of we er maar even mee kunnen instemmen.''

Leegstand

Hirsch Ballin wil drie jeugdgevangenissen tijdelijk sluiten, omdat er nu leegstand is door daling van ernstige criminaliteit onder jongeren.

Ook zitten er geen jongeren meer in de gevangenissen die eigenlijk in de jeugdzorg thuishoren.

Kwaliteit

De minister voerde aan dat hij voor voldongen feiten staat omdat de jeugdgevangenissen nu slechts voor 60 procent zijn bezet.

Daardoor kan er niet meer goed in groepen worden gewerkt met de jonge gevangenen. Dat gaat ten koste van de kwaliteit. Verder zei de minister het niet voor zijn rekening te kunnen nemen geld te stoppen in jeugdgevangenissen die deels leegstaan, terwijl hij zou moeten snijden op plaatsen waar eigenlijk niemand kan worden gemist.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Verkiezingen VS

Romney slaat terug richting Gingrich

Banner NUjournaal Algemeen

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Rondje om de kerk

VVD-Kamerlid Charlie Aptroot wil de discussie over 'het rondje om de kerk' heropenen.

Lees meer

Prijs voor Máxima

Prinses Máxima heeft woensdag in perscentrum Nieuwspoort de Machiavelliprijs 2011 in ontvangst genomen. 

Lees meer

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)