D66 Amsterdam kopieert uit PvdA-programma

Laatste update:  16 februari 2010 14:41 info Bekijk op de kaart

AMSTERDAM - De Amsterdamse afdeling van D66 heeft een fragment uit het verkiezingsprogramma van de hoofdstedelijke PvdA gekopieerd in de eigen plannen.

Foto:  NU.nl/Wieland van Dijk

PvdA-raadslid Michiel Mulder ontdekte het kopieerwerk toen hij dit weekeinde de financiële plannen van andere partijen bestudeerde, zo meldt hij tegenover de lokale zender AT5. De gemeente Amsterdam moet de komende jaren honderden miljoenen bezuinigen.

In het verkiezingsprogramma van D66 herkende hij enkele passages die hij zelf had geschreven voor het programma van zijn eigen partij. Ook bleek D66 een tabel te hebben overgenomen, inclusief een tikfout.

Niet handig

D66-lijsttrekker Ageeth Telleman erkent tegenover de stadszender dat het plagiaat "niet handig" was, maar zegt dat het volgens haar uiteindelijk om de inhoud moet gaan. "Het is maar een klein stukje tekst. Ons programma is dertien pagina's, met hele andere keuzes."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Verkiezingen VS

Romney slaat terug richting Gingrich

Banner NUjournaal Algemeen

Rondje om de kerk

VVD-Kamerlid Charlie Aptroot wil de discussie over 'het rondje om de kerk' heropenen.

Lees meer

Prijs voor Máxima

Prinses Máxima heeft woensdag in perscentrum Nieuwspoort de Machiavelliprijs 2011 in ontvangst genomen. 

Lees meer

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)