Biden belt Bos over Afghanistan

Laatste update:  20 januari 2010 09:07 info

DEN HAAG - De Amerikaanse vicepresident Joe Biden heeft dinsdagmiddag gebeld met vicepremier Wouter Bos over de Amerikaanse en de Nederlandse bijdrage aan de missie in Afghanistan. Dit heeft de woordvoerder van Bos woensdag gezegd.

Foto:  ANP

''Het was een prettig gesprek. Bos heeft uitgelegd hoe de besluitvorming in Nederland verloopt en de positie van de PvdA'', aldus de woordvoerder.

De PvdA is tegen een langer verblijf van de Nederlandse militairen in de Afghaanse provincie Uruzgan.

Op de site van het Witte Huis staat te lezen dat Biden Bos heeft bedankt voor de belangrijke bijdrage aan de veiligheid en ontwikkeling van Afghanistan en zijn waardering uitgesproken voor de Nederlandse expertise in Uruzgan.

De Verenigde Staten wil in gesprek blijven met Nederland over uitvoering van de gezamenlijke Afghanistan-strategie, heet het.

De kabinetstop en de meest betrokken ministers hebben dinsdag weer overlegd over de kwestie, bevestigde de woordvoerder van Bos. Het kabinet moet van de Tweede Kamer voor 1 maart de knoop doorhakken. Naar verwachting zal dit eerder gebeuren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Verkiezingen VS

Romney slaat terug richting Gingrich

Banner NUjournaal Algemeen

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Rondje om de kerk

VVD-Kamerlid Charlie Aptroot wil de discussie over 'het rondje om de kerk' heropenen.

Lees meer

Prijs voor Máxima

Prinses Máxima heeft woensdag in perscentrum Nieuwspoort de Machiavelliprijs 2011 in ontvangst genomen. 

Lees meer

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)