Excuses Nicaragua voor Nederland

Laatste update:  13 november 2009 14:59 info

AMSTERDAM - Nicaragua heeft officieel excuses aangeboden voor opmerkingen van minister van Buitenlandse Zaken Manuel Coronel Kautz. Die noemde Nederland deze week een 'paisucho', oftewel een klotelandje.

Foto:  Chris Heijmans

Nicaragua heeft langs diplomatieke weg excuus gemaakt, liet minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen (CDA) vrijdag weten. Het Midden-Amerikaanse land heeft volgens Verhagen 'respect betuigd aan het volk en de regering van Nederland'.

Kautz maakte zijn opmerkingen naar aanleiding van de rel rondom VVD-europarlementariër Hans van Baalen. Die werd eerder deze week in Nicaragua tot ongewenst persoon verklaard nadat hij zich tijdens een bezoek aan dat land kritisch had uitgelaten over president Daniel Ortega.

De regering van Nicaragua heeft volgens Verhagen inmiddels laten weten dat Van Baalen toch geen ongewenst persoon is. Buitenlandse Zaken zal een volgend bezoek van Van Baalen aan Nicaragua 'nauwkeurig volgen'. Van Baalen wil over zo'n vijf maanden opnieuw naar Nicaragua.

Het ministerie van Verhagen wijst er in een persverklaring verder op dat Nederland de financiële hulp aan Nicaragua al eerder heeft bevroren vanwege de verslechtering van de democratie. Het gaat om zes miljoen euro in 2008 en twaalf miljoen euro in 2009.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Verkiezingen VS

Romney slaat terug richting Gingrich

Banner NUjournaal Algemeen

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Rondje om de kerk

VVD-Kamerlid Charlie Aptroot wil de discussie over 'het rondje om de kerk' heropenen.

Lees meer

Prijs voor Máxima

Prinses Máxima heeft woensdag in perscentrum Nieuwspoort de Machiavelliprijs 2011 in ontvangst genomen. 

Lees meer

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)