Tibetaanse vlag in trek maar niet leverbaar

Laatste update:  18 maart 2008 19:33 info

DOKKUM - De Dokkumer Vlaggen Centrale (DVC) heeft maandag en dinsdag tientallen telefoontjes gekregen van mensen die een Tibetaanse vlag willen bestellen.

Foto:  ANP

Het Friese bedrijf maakt de Tibetaanse vlag echter niet omdat de Chinese provincie niet als land door de Nederlandse regering wordt erkend, aldus DVC-directeur Robert-Jan Hageman dinsdag.

De vlag is in trek vanwege de recente protesten van Tibetanen die onafhankelijkheid willen.

Legaal

De DVC maakt wel vlaggen voor bijvoorbeeld het Vlaams Belang, de PVV van Geert Wilders en Trots op Nederland van Rita Verdonk. Als een organisatie legaal is, maakt de DVC de vlag die wordt gevraagd. "Wij willen niet aan politiek doen", aldus Hageman.

Op de website van het bedrijf kunnen klanten zelf een vlag ontwerpen. Als een klant de Tibetaanse vlag 'ontwerpt', zal de DVC weigeren om die te maken.

Hakenkruisen

"We houden de site scherp in de gaten. Dat geldt ook voor vlaggen met bijvoorbeeld hakenkruisen, die maken we ook niet." Hageman kent naast zijn eigen DVC geen andere vlaggenbedrijven die wel de vlag van Tibet maken.

De vlaggen waarmee demonstranten in Nederland meestal zwaaien zijn gemaakt door de International Campaign for Tibet. Dat heeft een van de organisatoren van de actie dinsdagavond op de Dam in Amsterdam laten weten. "Zij importeren de vlaggen rechtstreeks uit Tibet", aldus de woordvoerder.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
nu.nl | Onbekende error

Er is een fout opgetreden

De pagina die u op onze site zocht kan helaas niet gevonden worden.

Suggesties voor een mogelijk vervolg aan uw tocht

  • Keer terug naar NU.nl
  • Keer terug naar uw vorige pagina
  • Laat het ons weten indien u van mening bent dat het een fout betreft die door ons opgelost moet worden (graag met vermelding van de URL en de exacte foutmelding)
nu.nl - Scio melius - Powered by Ibuildings - Hosting by Terremark Copyright © 1998-2011 NU.nl is onderdeel van het netwerk van Sanoma Media Netherlands groep Andere sites van Sanoma Media Group:
Startpagina - Overzicht - Kieskeurig - Web-log - GoeieVraag - Schoolbank - Dnews - Vakantie.nl

Tits 'N Ass

Ter gelegenheid van hun nieuwe cd Tits 'N Ass gaf Golden Earring donderdag een mini optreden in de Mac Store in Amsterdam.

Bekijk fotoserie (6)

Jacob Zuma

De Zuid-Afrikaanse politieke partij ANC is boos over een portret van Jacob Zuma. Op de schildering poseert de president als Lenin en hangt zijn geslachtsdeel uit zijn broek.

Lees meer

Leonardo da Vinci

Schilderij Da Vinci aangevreten door kevers.

Lees meer