Nederland wordt donker tijdens Nacht van de Nacht

Laatste update:  24 oktober 2007 08:47 info

RIJSWIJK - De lichten moeten vaker uit in Nederland om energieverspilling en onnodige CO2-uitstoot te beperken. De stichting Natuur en Milieu en de Provinciale Milieufederaties vragen hiervoor zaterdag 27 oktober aandacht tijdens de derde editie van de Nacht van de Nacht.

Foto:  ANP

Het evenement pleit voor een donkerder en klimaatvriendelijker Nederland. In alle provincies worden zaterdag nachtactiviteiten georganiseerd, waaronder veel wandelingen.

De rest van het programma is te vinden op www.laathetdonkerdonker.nl en bestaat uit onder meer een workshop nachtfotografie (Groningen), een nachtelijke theaterwandeling (Utrecht), een speurtocht naar vleermuizen (Vaals) en een excursie over lichtvervuiling (Meerssen).

Euromast

De stichting Natuur en Milieu en de Provinciale Milieufederaties hebben bedrijven en overheden opgeroepen om tijdens het evenement het licht uit te doen. Veel bedrijven en overheden doen mee met de actie. Zo zullen de lichten van bekende gebouwen als de Euromast, de Martinitoren en de Tweede Kamer tijdens de nacht uitgaan.

Ruim negentig gemeenten doven de lichten van meer dan 170 gebouwen. Ook Rijkswaterstaat heeft toegezegd langs een aantal wegen de lichten uit te doen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren