Al-Qaeda lanceert eigen glossy Inspire

Laatste update:  12 juli 2010 18:05 info

WASHINGTON - Terreurnetwerk al-Qaeda heeft een eigen Engelstalig onlinetijdschrift uitgebracht dat er ''jammer genoeg heel goed'' uitziet.

Foto:  ANP

Dat zei de Amerikaanse Republikein Pete Hoekstra van de commissie voor de inlichtingendiensten van het Huis van Afgevaardigden maandag in een bericht op zijn website.

Volgens Hoekstra heeft de organisatie haar focus verlegd van het radicaliseren van rekruten in trainingskampen, naar een directe oproep aan Amerikanen en Europeanen om kleinschalige aanslagen in eigen land uit te voeren.

Ze hopen volgens hem dat iemand het onlineblad Inspire (Inspireren) leest en geïnspireerd raakt om aanslagen te plegen. Het eerste nummer werd zondag gelanceerd.

'Maak een bom'

In de 67 pagina's tellende uitgave staan veel foto's en artikelen met koppen als 'Maak een bom in je moeders keuken' en bij het stuk 'Wat te verwachten in de jihad' staat onder meer een lijstje van wat je moet meenemen als je in de heilige oorlog gaat vechten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Contract uitgelekt

Williams incasseert miljoenen van Venezolaans bedr ...

Betrapt

Als zijn vrouw echtgenote komt, heeft deze man een feestje met drie vrouwen.

Bekijk video

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl