Vrouw geeft fortuin uit aan chemo papegaai
AMSTERDAM - Een vrouw die 36.500 euro aan chemobehandelingen voor haar dierbare papegaai heeft uitgegeven, moest toch afscheid nemen van het diertje.
Dat meldt de Daily Mail vrijdag.
De papegaai Areba kreeg in 2008 te horen dat hij een vorm van huidkanker onder de leden had. De Amerikaanse was echter zo gehecht aan Areba, dat ze alles voor hem over had om het beestje van zijn ondergang te redden.
Chemotherapie
De 42-jarige papegaai uit de Amerikaanse staat Florida onderging vervolgens bijna een jaar lang chemotherapie waarbij eigenaar Anne Lowery diep in haar buidel moest tasten. Geld speelde geen rol, zegt ze in de krant. Maar het mocht niet baten, want het diertje overleed deze week alsnog.
Niet alleen Lowery, maar ook de dierenartsen kregen een speciale band met Areba: “We zullen haar missen.”
Uitstel
De artsen stelden tijdens de eerste diagnose dat de vogel nog maar twee maanden te leven zou hebben. Uiteindelijk heeft ‘mama’ Lowery zijn leven toch met negen maanden extra kunnen verlengen.
Lowery betreurt de dood van haar papegaai, maar heeft geen spijt van het fortuin dat ze eraan heeft uitgegeven. Lowery: "Ik wist dat het ooit zou komen, maar ik had er alles voor over."
Startpagina