Fraudeur krijgt schadevergoeding

Laatste update:  8 februari 2010 19:05 info

VADUZ - Een Liechtensteinse bank moet een Duitse belastingfraudeur die er zijn zwart geld verstopte een schadevergoeding van 7,3 miljoen euro betalen. Dit heeft een rechtbank in het alpenvorstendom bepaald, zo werd maandag bekend.

Foto:  Inertia Stock

Een medewerker van de Liechtensteinse bank LGT Treuhand stal in 2002 informatie over rekeningen met zwart geld en verkocht die door aan de Duitse geheime dienst BND.

Een handelaar in onroerend goed werd daarop in 2008 veroordeeld tot twee jaar voorwaardelijke celstraf en 7,5 miljoen euro boete. Ook moest hij 11,9 miljoen euro aan achterstallige belasting aan de Duitse fiscus betalen.

De zakenman verwijt de bank dat hij niet tijdig over de diefstal is ingelicht. Daardoor had hij niet de gelegenheid om zichzelf op tijd aan te geven, waardoor hij een lagere straf zou hebben gekregen.

De rechters vonden net als de zakenman dat de bank onzorgvuldig heeft gehandeld. De bank gaat in hoger beroep.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Contract uitgelekt

Williams incasseert miljoenen van Venezolaans bedr ...

Betrapt

Als zijn vrouw echtgenote komt, heeft deze man een feestje met drie vrouwen.

Bekijk video

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl