Kleinste man ter wereld rookt pakje per dag

Laatste update:  18 februari 2009 14:21 info

AMSTERDAM - De kleinste man ter wereld heeft een prima leventje, zo zegt hij zelf. He Pingping (74.1 cm) uit China rookt zelfs een pakje sigaretten per dag.

ANP

Een grote eter is Pingping niet. Eén kipnugget is genoeg voor een hele dag en als hij heel hongerig is, waagt de kleine man zich aan een kom hete noodlesoep.

Het roken vindt hij wel een slechte gewoonte. ''Ik probeer te minderen, want het is niet goed voor mijn gezondheid”, zo zegt hij tegen de Britse krant Mail & Guardian.

Smalle ruimten

De twintigjarige Pingping is de kleinste persoon op aarde die zelf mobiel is. De Chinees heeft een afwijking waardoor zijn botten niet normaal kunnen groeien.

''Voor lange mensen is het alleen maar moeilijk om te bewegen, erg ongemakkelijk”, aldus Pingping.

Hij geeft de voorkeur aan zijn lengte. ''Ik kan door smalle ruimten glippen”, demonstreert de kleinste man van de wereld aan de persfotografen terwijl hij wegglipt achter een reclameposter.

''Mijn droom is om de titel van ’s werelds kleinste man te behouden’, aldus Ping.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Hand van God

Illegaal doelpunt in Oekraïne

Horen

Meisje van tien krijgt gehoorimplantaat waardoor ze zichzelf voor het eerst kan horen.

Bekijk video

Blijven hangen

Eerste keer skydiven gaat voor een 80-jarige vrouw bijna mis wanneer het harnas veel te los blijkt te zitten.

Bekijk video