Gepubliceerd: 
Laatste update: 
8 september 2012 18:36
8 september 2012 18:36

'Ontvoerder fotograaf Oerlemans vermoord'

AMSTERDAM - De man die de Nederlandse fotograaf Jeroen Oerlemans in juli in Syrië had ontvoerd, is vermoord.

Foto:  ANP

De ontvoerder is omgebracht in het noorden van Syrië, meldt de NOS zaterdag op basis van bronnen binnen de Syrische opstandelingenbeweging.

Oerlemans werd in juli een week vastgehouden, samen met zijn Britse collega John Cantlie. Abu Mohammad al-Shami al-Absi zou achter de ontvoering hebben gezeten. Hij was de leider van een groep extremistische moslims die buitenlandse strijders Syrië binnenhaalt.

De groep zou bestaan uit Pakistanen, Tsjetsjenen en Britse moslims. De ontvoerde Nederlander en Brit werden uiteindelijk bevrijd door het Vrije Syrische Leger.

Sympathie

De Syrische Farouq-brigade, die zelf ook fanatiek religieus is, zou Abu Mohammad al-Shami al-Absi twee weken geleden hebben omgebracht. Het stond de Syrische strijders niet aan dat de buitenlanders sympathie hadden voor Al-Qaeda.

Vanwege de onderlinge religieuze strijd binnen het verzet tegen de Syrische president Bashar Assad zou het nieuws lang stil zijn gehouden. Wat is gebeurd met de circa dertig strijders van de Syrische Abu Mohammad al-Shami al-Absi, is onduidelijk.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië