Gepubliceerd: 
Laatste update: 
31 juli 2012 06:13
31 juli 2012 07:31

'Fouten Irak niet herhalen in Syrië'

WASHINGTON - Het Syrische regeringsleger moet niet worden ontmanteld na een eventueel vertrek van president Bashar al-Assad.

Foto:  AFP

Dat zei de Amerikaanse defensieminister Leon Panetta maandag tegen CNN.

''Het is belangrijk dat we niet dezelfde fouten maken als in Irak'', stelde Panetta. Tijdens de bezetting van Irak besloten de Amerikanen de troepen van de verdreven dictator Saddam Hussein naar huis te sturen.

De defensieminister denkt dat het Syrische leger en de veiligheidsdiensten na de val van het regime nodig zijn om de stabiliteit te waarborgen.

''Het zou een ramp zijn als de Syrische chemische wapens in de handen vallen van Hezbollah of andere extremisten''.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten in ons dossier

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Autobommen

Zeker 40 mensen zijn zaterdag om het leven gekomen door de explosie van twee autobommen in de Turkse stad Reyhanli bij de grens met Syrië.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië